31 minut temu
Smażoną wątróbkę można uwielbiać lub też przeciwnie – nienawidzić. Część osób boi się sięgać po tę potrawę ponownie, bo trafiło na jej źle przyrządzoną wersję. Sekret smacznej wątróbki tkwi bowiem w kilku szczegółach. Wystarczy jeden mały błąd a stanie się twarda, śmierdząca i nieapetyczna. Jak zatem usmażyć wątróbkę, by była idealna?
Smażenie wątróbki to dla wielu osób utrapienie. Ten rodzaj mięsa w zetknięciu z gorącym tłuszczem pryska i brudzi wszystko dookoła. Podczas przygotowywania tej potrawy warto więc zastosować kilka trików, które pozwolą uniknąć rozpryskiwania się tłuszczu:
- wątróbkę przed smażeniem należy osuszyć papierowym ręcznikiem – w ten sposób usuniemy nadmiar wody
- wątróbkę przed smażeniem można sparzyć krótko wrzątkiem – na 2-3 minuty, a następnie osuszyć
Niekiedy po wysmażeniu wątróbki jest ona twarda i sucha. Aby temu zapobiec, nie należy jej solić od razu po przełożeniu na patelnię. Wątróbkę doprawiamy dopiero pod koniec smażenia, a właściwie tuż przed jej podaniem. W przeciwnym razie konsystencja potrawy będzie zniechęcała do jedzenia.
Czytaj również: Polacy zajadają się nią na potęgę. Taki wygląd to sygnał ostrzegawczy
Jeśli po zakończonym przyrządzaniu wątróbki okazuje się, że część kawałków jest dobrze usmażona, a część wręcz półsurowa i krwista, mięso należy pokroić drobniej – dotyczy to szczególnie wątróbki wieprzowej i wołowej.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS