A A+ A++

Koty to jedne z najbardziej udomowionych, ale też najbardziej fascynujących i tajemniczych zwierząt. Ich zachowanie jest obiektem badań naukowców i biologów, dzięki którym wiemy już, dlaczego nadmiernie się liżą, nerwowo syczą lub biegają po całym domu. Dlaczego tak chętnie śpią w nogach i na stopach człowieka? Naukowcy znają odpowiedź i na to pytanie.

Dlaczego kot ze mną śpi?

Koty lubią spać w towarzystwie już od pierwszych dni życia – małe kociaki potrzebują bliskości i chętnie tulą się do swoich sióstr i braci. Z biegiem czasu jednak zwierzęta te stają się coraz bardziej samodzielne i niezależne, ale wciąż szukają kontaktu z człowiekiem. Dlaczego kot śpi blisko nas?

Kot chętnie śpi z człowiekiem, bo czuje się przy nim bezpiecznie i komfortowo, i może bezkarnie czerpać ciepło z jego ciała. Jeśli ufa swojemu ludzkiemu towarzyszowi, to może się przy nim naprawdę rozluźnić, a koty wysoko cienią sobie relaks i niczym niezmącony odpoczynek.

Innym, ważnym powodem, dla którego kot chce spać w nogach, jest głębokie przekonanie, że zarówno łóżko, jak i leżący na nim człowiek należy tylko do nich. Koty lubią też mieć kontrolę nad wszystkim, co je otacza i same decydują o tym, kiedy udadzą się do kuwety, pod drapak, a kiedy na drzemkę. Kolejnym ważnym powodem, jest miłość. Opiekunowie kotów to wiedzą. Te mruczące sierściuchy okazują to na wiele różnych sposobów – jednym z nich jest na pewno spanie w jednym łóżku. 

Czytaj również: Dlaczego kot podgryza? Chce ci przekazać ważną wiadomość

Dlaczego kot śpi w nogach?

Niektóre koty chętnie przesypią nawet całą noc w nogach łóżka swojego właściciela. Dlaczego? To mądre zwierzęta. Wybierają miejsca, gdzie czują się naprawdę bezpiecznie. Kot chce … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZumba na Grabówku
Następny artykułKorzyści z wykorzystania etykiet RFID do transportu wewnętrznego i zewnętrznego