A A+ A++

26-letni mieszkaniec Częstochowy zatrzymany. Funkcjonariusze ze Szczercowa i Bełchatowa ustalili, że mężczyzna jest sprawcą przestępstwa „na wnuczka”. W ten sposób oszukał 92-letniego mieszkańca powiatu bełchatowskiego. Podejrzany już usłyszał zarzut oszustwa, a sąd aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy.

25 stycznia 2023 roku oficer dyżurny bełchatowskiej komendy został poinformowany o oszustwie, gdzie ofiarą przestępców padł 92-letni senior. Oszuści działając metodą na wnuczka wyłudzili oszczędności, które senior trzymał w domu. Policjanci ustalili przebieg zdarzenia. Na telefon stacjonarny do starszego pana, mieszkańca powiatu bełchatowskiego zadzwoniła kobieta. Poinformowała, że jego wnuczek jest sprawcą wypadku, potrącił kobietę w ciąży, która na skutek zdarzenia poroniła. W trakcie tej rozmowy senior słyszał też przez telefon zrozpaczony głos rzekomego wnuka proszącego o pomoc. Oszustka oznajmiła, że wnuk uniknie odpowiedzialności i kary „więzienia” jeżeli senior przekaże dużą ilość gotówki „policjantowi”, który do niego przyjedzie. Zmanipulowany przez przestępców straszy pan spakował w kopertę swoje oszczędności i przekazał je obcemu mężczyźnie, który pojawił się pod jego domem. Był przekonany, że w ten sposób pomaga swojemu wnukowi. Szybko jednak przekonał się, że całe zdarzenie było oszustwem.

W sprawę natychmiast zaangażowali się policjanci. Sprawdzali każdą informację mogącą doprowadzić ich do ustalenia sprawcy. Na pierwszy z właściwych tropów wpadli szczercowscy policjanci. Następnie w wyniku intensywnej pracy i wnikliwych policyjnych działań funkcjonariusze zgromadzili materiały, na podstawie których wytypowano sprawcę. 26-latka, mieszkańca Częstochowy, kryminalni  zatrzymali już następnego dnia po zdarzeniu. Był zaskoczony, kiedy w drzwiach jego mieszkania stanęli stróże prawa. Przeszukując jego mieszkanie policjanci odnaleźli tam część fantów pochodzących z przestępstwa. Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd na wiosek prokuratury tymczasowo aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy.

źródło, zdjęcie: KPP w Bełchatowie

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułInfo: ostrzeżenie dla seniorów [31/01/2023]
Następny artykułIndie. Owczarek niemiecki obronił dom przed lampartem. Jest nagranie