A A+ A++

Wysokie temperatury nadciągają do naszego regionu. Mieszkańcy proszeni są o zachowanie ostrożności i odpowiednie przygotowanie się do nadchodzących dni. Oto kluczowe informacje i zalecenia dotyczące nadchodzącego upału.

Ostrzeżenie meteorologiczne na najbliższe dni

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy w Krakowie wydał ostrzeżenie przed upałami, które mają wystąpić na terenie województwa śląskiego. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 12:30 w dniu 26 czerwca do godziny 20:00 w dniu 28 czerwca. W tym okresie mieszkańcy powinni spodziewać się znacznie podwyższonych temperatur.

Prognozowane temperatury i ich wpływ na mieszkańców

W ciągu dnia temperatury mogą osiągnąć od 30°C do 33°C, co może stanowić zagrożenie dla zdrowia, zwłaszcza dla osób starszych, dzieci oraz osób z chorobami przewlekłymi. Noce również będą ciepłe, z temperaturą minimalną wynoszącą od 18°C do 20°C. Wysokie temperatury mogą prowadzić do przegrzania organizmu, odwodnienia oraz problemów z sercem, dlatego tak ważne jest, aby mieszkańcy zachowali szczególną ostrożność.

Zalecenia dla mieszkańców podczas upałów

Centrum Zarządzania Kryzysowego apeluje do mieszkańców o przestrzeganie kilku podstawowych zasad, które pomogą przetrwać upały bez szkody dla zdrowia. Przede wszystkim należy unikać wychodzenia na zewnątrz w godzinach największego nasłonecznienia, czyli między 11:00 a 15:00. Warto również pamiętać o regularnym nawadnianiu organizmu, spożywając minimum 2 litry wody dziennie.

Osoby przebywające w domach powinny zadbać o odpowiednią wentylację pomieszczeń, a także unikać nadmiernego wysiłku fizycznego na zewnątrz. Warto również chronić się przed słońcem, nosząc lekkie i przewiewne ubrania oraz kapelusze i okulary przeciwsłoneczne.

Kontakt z Centrum Zarządzania Kryzysowego

W razie potrzeby mieszkańcy mogą kontaktować się z Centrum Zarządzania Kryzysowego. Dane kontaktowe to: ul. Gen. Hallera 61, 41-709 Ruda Śląska, tel./fax: 32 248 63 58, 32 248 63 59, infolinia: 800 158 800, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Centrum jest przygotowane do udzielenia wszelkich niezbędnych informacji i pomocy w sytuacjach związanych z upałami.

Miejmy na uwadze, że upały mogą stanowić poważne zagrożenie dla naszego zdrowia. Dbajmy o siebie i swoich bliskich, stosując się do zaleceń specjalistów.

Na podst. UM Ruda Śląska

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOdmieniona Danuta Stenka na planie filmu o alkoholikach. To będzie mocna historia
Następny artykułWIKANA: Uchwały podjęte przez Zwyczajne Walne Zgromadzenie WIKANA S.A. w dniu 26 czerwca 2024 r.