Kolejny sukces pary Marcin Ociepski i Michał Kądzioła. Po niedawnym zwycięstwie podczas turnieju „Plaża Wolności”, tym razem Marcin z Michałem świetnie zaprezentowali się podczas pierwszego tegorocznego turnieju w ramach „Plaży Open”, który odbył się w Cieszynie!

Plaża Open 2021, to cykl czterech turniejów: w Cieszynie, Myślenicach, Kołobrzegu i Białymstoku. Marcin Ociepski, reprezentujący w siatkówce halowej klub Chrobry Głogów, wraz z Michałem Kądziołą poszli za ciosem po ostatnim tryumfie w Poznaniu. Tym razem zajęli drugie miejsce w  silnie obsadzonym turnieju.

Przez rozgrywki grupowe Marcin z Michałem przeszli jak burza wygrywając obydwa mecze po 2:0 w setach, choć w pierwszym spotkaniu trzeba było się trochę namęczyć.

W ćwierćfinale kolejne 2:0 z parą Piotr Ilewicz i Igor Ciemachowski (do 16 i 14). W półfinale po rywalach przejechał już prawdziwy walec! Jarosław Lech i Michał Korycki nie mieli najmniejszych szans.

W końcu finał, gdzie trzeba było się zmierzyć z Jakubem Zdybkiem i Pawłem Lewandowski. Rywale w półfinale musieli się trochę namęczyć, zwyciężając ostatecznie 2:1.

Początek pierwszego seta wymarzony. Marcin i Michał szybko objęli prowadzenie 5:1. Potem gra się wyrównała, a obydwóm parom, oprócz świetnych zagrań, zdarzały się też błędy. Rywale doszli na 1 punkt i było 15:14. Ostatecznie po dramatycznej końcówce i autowym ataku Ociepskiego pierwszy set pada łupem Zdybka i Lewandowskiego, którzy wygrali 26:24.

Początek drugiego seta wyrównany, jednak z małym wskazaniem na Zdybka i Lewandowskiego, którzy wyszli na prowadzenie 10:7. Szkoda było zwłaszcza kilku punktów straconych przez niedokładne zagrania. Następnie kilka świetnych zagrań Ociepskiego i Kądzioły i mieliśmy remis – po 13. Kolejna zacięta końcówka – jednak tym razem zwycięstwo Marcina i Michała do 19.

W decydującym secie granym do 15 także wyrównana walka – raz jedni, raz drudzy na prowadzeniu. Niestety ostatecznie Marcin Ociepski i Michał Kądzioła przegrywają tę partię 13:15 i całe spotkanie finałowe 1:2.

Drugie miejsce w turnieju Plaża Open to świetny wynik – Wielkie Gratulacje!