Reprezentacja Polski nie ma sobie równych w XVIII Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Biało-czerwoni podczas drugiego dnia wygrała 3:0 z Azerbejdżanem (25:15, 25:12, 25:10), a Vital Heynen przeprowadził dwie zmiany w składzie. W miejsce Piotra Nowakowskiego oraz Aleksandra Śliwki wszedł środkowy Norbert Huber oraz przyjmujący Tomasz Fornal. Wygrana do 10 w trzecim secie sprawiła, że Polacy wyrównali rekord imprezy i wygrali seta najwyżej w historii.

WŁOCHY – ANGLIA. Mancini zadziwi składem i zmieni taktykę?

Memoriał Wagnera. Przed reprezentacją Polski najtrudniejszy rywal

Reprezentacja Egiptu jest najwyżej sklasyfikowaną kadrą spośród rywali biało-czerwonych w tej edycji Memoriału Wagnera (zajmuje 17. miejsce). Zespół prowadzony przez Gido Vermeulena wygrał w pierwszym meczu z Azerbejdżanem (3:0 – 25:16, 25:11, 25:16), a w drugim meczu potrzebował tie-breaka, aby pokonać Norwegię (3:2 – 25:21, 22:25, 19:25, 26:24, 15:13). To będzie zdecydowanie najtrudniejszy sprawdzian dla reprezentacji Polski przed olimpiadą w Tokio.

W dotychczasowych dwóch meczach Memoriału Wagnera Polacy grali w dość mocno rezerwowym składzie, a na ławce rezerwowych siedział Wilfredo Leon oraz Michał Kubiak. Kapitan reprezentacji Polski w rozmowie z dziennikarzem Sport.pl Jakubem Balcerskim przyznał, że jeszcze nie czuje dodatkowej presji związanej z IO w Tokio. “Cieszymy się, że możemy rozpocząć tę erę. Nie wiem, czy choćby po ślubowaniu będę bardziej czuł wyjazd do Tokio. Nie wiem, kiedy włączy mi się tryb: igrzyska” – powiedział Kubiak.

Memoriał Wagnera. Gdzie i kiedy oglądać mecz Polska – Egipt?

Spotkanie reprezentacji Polski z Egiptem zakończy XVIII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Wiele wskazuje na to, że zwycięzca tego spotkania będzie triumfatorem tegorocznej edycji turnieju. Mecz odbędzie się w niedzielę 11 lipca o godzinie 16:00. Transmisja z tego wydarzenia będzie dostępna do obejrzenia w Polsacie Sport Extra, na stronie internetowej Ipla.tv oraz w aplikacji mobilnej Ipla. Relacja na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.