A A+ A++

Jeżeli potrafisz powiedzieć: jaką rolę pełni Kraków Film Commission, ile w mieście jest kin studyjnych, gdzie można zobaczyć „Krajobraz z miłosiernym Samarytaninem” Rembrandta van Rijna – ten konkurs jest dla Ciebie! W sobotę, 23 października, w Teatrze im. Juliusza Słowackiego, w godz. 10.00-13.00, odbędzie się Wielki Test Wiedzy „Kulturalny Kraków 1990-2021”.

Fot. materiały prasowe

Organizatorem konkursu są Agora SA i Miasto Kraków, a partnerem wydarzenia Teatr im. Juliusza Słowackiego. Test składający się z 60 pytań zamkniętych sprawdzi wiedzę uczestników w zakresie kulturalnego życia miasta: wydarzeń, dzieł, artystów, instytucji w latach 1990-2021. Pytania ułoży zespół z działu kultury krakowskiej „Gazety Wyborczej” oraz zaproszeni do współpracy znawcy tematu.

Zapisy na konkurs

Udział w konkursie jest bezpłatny, a jedynym warunkiem uczestnictwa jest ukończenie 16. roku życia. Zapisy na konkurs są prowadzone do dziś, 22 października tutaj. Ze względu na obostrzenia pandemiczne, do testu może przystąpić maksymalnie 100 osób. Trzy osoby z największą liczbą punktów otrzymają nagrody pieniężne o łącznej wartości 3500 zł. Regulamin konkursu jest dostępny tutaj.

– Kraków to stolica kultury i jednocześnie miasto kultowe. Bogata oferta kulturalna to szereg propozycji dla mieszkańców, a także ważna część promocji Krakowa, która  przyciąga do miasta liczne grono turystów. Mamy tu wielu znakomitych artystów i twórców, ale też duże grono znawców kultury, którzy wiedzą o niej naprawdę sporo. Test jest okazją, by pochwalili się swoją wiedzą, ale do udziału w nim zapraszamy nie tylko znawców, ale absolutnie wszystkich, którzy są zainteresowani kulturalnym życiem miasta. Pytania będą naprawdę przekrojowe. O krakowskiej kulturze możemy przecież dyskutować, odnosząc się zarówno do najważniejszych zabytków czy dzieł, jak też uchylając drzwi do mniej popularnych a często bardzo ciekawych faktów. Warto przy tym pamiętać, że to, co dziś traktowane jest jako poważny temat badań znawców, parę wieków temu było częścią popkultury – mówi Monika Chylaszek, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej UMK, która należy do grona autorów konkursowych pytań.


pokaż metkę


Autor:

Dagmara Chylewska


Osoba publikująca:

Patrycja Piekoszewska


Podmiot publikujący:

Wydział Komunikacji Społecznej


Data publikacji:

2021-10-12


Data aktualizacji:

2021-10-22

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSkwer nad średnicówką jest prawie gotowy. Pojawiły się drzewa i meble miejskie, można już korzystać
Następny artykułStypendia szkolne 2021/2022. Rodzicu, zgłoś się po odbiór decyzji