A A+ A++

– Jestem dumny z zarzutów, które mam postawione, że zarządzając funduszem, sprzedałem akcje spółki za drogo. Byłem dwa miesiące, trzy miesiące w domu, byłem aresztowany przez dobrozmianowych sędziów, a wypuszczany przez tych nie dobrozmianowych – dodaje. 

Osiecki: Zderzyłem się z państwem PiS. [...] Jestem dumny z zarzutów
fot. Krzysztof Kolany / / Bankier.pl

– Razem z moimi adwokatami mecenasami, najczęściej powtarzane słowo to jest “niewiarygodne”. Ten mechanizm państwa, aparat, który we mnie uderzył, to było naprawdę niewiarygodnie – wyjaśnia

I zwracając się bezpośrednio do prowadzącego Andrzeja Steca, “z twojej branży również wielu dziennikarzy było po tej ciemnej stronie mocy. – Gdy byłem w areszcie, powstał artykuł o moim rzekomym opuszczaniu aresztu, który posłużył do przedłużenia mojego aresztu tymczasowego. Miałem pojawiać się dwukrotnie na uczelni Koźmińskiego, na której nigdy nie byłem. Pozwałem tą dziennikarkę Bussines Insidera i ona została skazana za zniesławienie. Musiałbym mieć konszachty z 14 strażnikami i sąd dał temu wiarę. Takich niewiarygodnych historii w tej “mojej przygodzie” było sporo – opisuje Osiecki. 

Kiedy “normalny człowiek trafia do aresztu tymczasowego, to jest jeszcze gorsze niż więzienie”.  – Siedzi się w czteroosobowej celi 13 m kw., ma się godzinę na spacerniaku dziennie. Trwa się w zawieszeniu, nie wiedząc co dalej. Procent przyjętych wniosków o tymczasowe aresztowanie to 95%. Są sędziowie, którzy nigdy nie odmówili prokuratorowi zastosowania tymczasowego aresztowania. Pierwsze widzenie z rodziną miałem 2 miesiące po aresztowaniu. Późniejsze były zawsze w obecności agenta CBA, który wszystkiego słuchał. Areszty się przeciągają, to jest cały czas wydłużająca się meta – opisuje.

Zderzyłem się z państwem PiS – Piotr Osiecki, wcześniej Altus S.A., obecnie Rockbridge, komentując aferę GetBack.

Na pytanie redaktora naczelnego Bankier.pl Andrzeja Steca, czy zmieni się to przy obecnej władzy, gość odpowiada “oczywiście, że nie mam pewności. Presja, presja i jeszcze raz presja na polityków. Mam jednak wrażenie, że teraz jest inaczej”. 

Źródło:
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTyle Iga Świątek zarobiła za wygraną w Roland Garros
Następny artykułMęczarnie Krono-Plast Włókniarza w meczu z osłabioną Fogo Unią Leszno