W ubiegły weekend w shorttrackowcy elbląskiego Orła rywalizowali w Krynicy Zdroju na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Elblążanie do domu wrócili z kilkoma medalami zdobytymi w konkurencjach drużynowych.

Złoty krążek wywalczyła sztafeta mieszana województwa warmińsko-mazurskiego, w skład której wchodzili Jan Stosik i Ada Jażdżewska z elbląskiego Orła. Oprócz nich naszą sztafetę tworzyli: Weronika Biller i Aleksander Sakowicz. W finałowym biegu warmińsko-mazurska sztafeta pokonała Juvenię Białystok. Czas przejazdu: 3,07,558 minuty.

Srebrny medal do domu przywiozła sztafeta mieszana Orła juniorów młodszych w składzie: Amelia Nowakowska, Martyna Górka, Oskar Sokołowski i Tymon Hryniewicz. W finałowym biegu elblążanie dali się wyprzedzić tylko drużynie UKS Giżycko i z czasem 3,21,555 minuty zajęli drugie miejsce. W tej konkurencji brązowy medal wywalczył Jakub Olak, który jeździł w drużynie województwa warmińsko-mazurskiego.

Kolejne srebro dołożyła Ada Jażdżyńska. Elblążanka jeździła w sztafecie juniorek w drużynie województwa warmińsko-mazurskiego razem z Weroniką Biller i Magdaleną Kuck. Zawodniczki finałowy bieg zakończyły na drugim miejscu. W finałowym biegu dziewczyny uległy Juvenii Białystok i wyprzedziły ekipę z województwa dolnośląskiego. Czas przejazdu 3,27,617 minuty.

W konkurencjach indywidualnych zawodniczki i zawodnicy Orła zajmowali pozycje poza podium. O medal otarła się m. in. Ada Jażdżyńska (czwarta na 500 metrów i piąta na 1500 metrów), Tymon Hryniewicz (czwarty na 500 metrów i szósty na 1000 metrów), Oskar Sokołowski (szósty na 1500 metrów). Wśród juniorek młodszych Martyna Górka zajęła piąte miejsce na 1500 metrów; na pozostałych dystansach była szósta. Amelia Nowakowska zajęła czwarte miejsce na 500 metrów i piąte na dystansie dwa razy dłuższym.