A A+ A++

Orlen poszukuje dostawcy, który będzie producentem czekolad pod marką własną, należącą do koncernu. W środę ogłoszono postępowanie zakupowe w tej sprawie. W jego ramach planowane jest przeprowadzenie testów konsumenckich. Oferty można składać do 29 maja.

Orlen będzie robił czekoladę? Szuka producenta
fot. Davizro Photography / / Shutterstock/Forum

W opublikowanej dokumentacji postępowania Orlen wyjaśnił, że jego przedmiotem “jest wyłonienie profesjonalnego i konkurencyjnego w warunkach rynkowych dostawcy, który będzie producentem czekolad pod marką własną, należącą do Orlen”.

W ogłoszeniu “RFP – czekolada pod marką własną” wyjaśniono, że postępowanie zakupowe ma na celu zebranie informacji o charakterze formalnym, technicznym i handlowym. Zostanie one przeprowadzone w dwóch etapach, a ostatni obejmował będzie ocenę merytoryczną, a następnie ocenę handlową.

Jak zapowiedział Orlen, w ramach postępowania zostaną przeprowadzone testy konsumenckie wśród reprezentatywnej grupy respondentów i wyniki tych testów będą stanowiły jedno z kryteriów wyboru dostawcy. “Respondenci będą odpowiedni dla testowanej kategorii i struktury konsumenckiej Orlen” – zaznaczono w ogłoszeniu.

Koncern zastrzegł, iż na testy można przeznaczyć tylko jedną próbę dla danego smaku czekolady, a wymagana ilość do przeprowadzenia badań próby danego smaku to 50 sztuk w opakowaniu typu folia o gramaturze z zakresu 100 g, przy czym każda próba musi zawierać opis smaku produktu oraz nazwę producenta, jak również dołączoną kompletną tabelę alergenów oraz termin ważności próby – nie może być on natomiast krótszy niż do 31 listopada tego roku.

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć!
Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na [email protected]

“Powyższe oznacza, że oferent może dostarczyć 50 prób każdego produktu” – uściślono w informacji.

Jak podał Orlen, termin dostarczenia prób czekolad to 17 maja z uwzględnieniem, że oferent zgadza się na przeprowadzenie badań laboratoryjnych i testów konsumenckich na nadesłanych próbach. Koncern jako składania ofert w postępowaniu wyznaczył z kolei na 29 maja.

Jednocześnie w ogłoszeniu “RFP – czekolada pod marką własną” Orlen przypomniał, że obecnie prowadzi sprzedaż produktów w tej kategorii na ponad 1900 własnych stacjach paliw. Zapowiedział też, że planowane jest podpisanie umowy ramowej z wyłonionym producentem, dostawcą czekolad w wybranych ze zdefiniowanych w postępowaniu smakach.

Według danych na koniec 2023 r., Grupa Orlen posiadała w tym czasie łącznie 2605 punktów sprzedaży pozapaliwowej, w tym 1918 w Polsce, a także 347 w Czechach, 195 w Niemczech, 30 na Litwie, 49 na Słowacji i 66 na Węgrzech.

Grupa Orlen to multienergetyczny koncern, który posiada m.in. rafinerie w Polsce, w Czechach i na Litwie, a także sieć stacji paliw, w tym również w Niemczech, na Słowacji, na Węgrzech oraz w Austrii. Rozwija jednocześnie segment wydobywczy węglowodorów, ropy i gazu, segment petrochemiczny oraz odnawialnych źródeł energii i planuje rozwój bezpiecznej energetyki jądrowej. Do 2030 r. zamierza uruchomić co najmniej jeden mały reaktor jądrowy SMR.

W 2023 r. zaktualizowano strategię Grupy Orlen do 2030 r., uwzględniając jej priorytetowe cele po fuzji z Grupą Energa, Grupą Lotos i PGNiG. Zgodnie z tym dokumentem, do końca dekady koncern planuje zainwestować ponad 320 mld zł. (PAP)

Autor: Michał Budkiewicz

mb/ mick/

Źródło:PAP
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułArmand Lumens nowym dyrektorem finansowym EIG MidOcean Energy