A A+ A++

Naukowcy bardzo rzadko ogłaszają ciąże orek, ponieważ nie jest to nic nadzwyczajnego w świecie natury. Jednak przypadek orki o nazwie Tahlequah (zdjęcie poniżej) ma szczególne znaczenie. Dwa lata temu media na całym świecie informowały o tym, że urodzone przez nią młode żyło jedynie pół godziny. Tahlequah przez 17 dni pływała z ciałem dziecka, odmawiając wypuszczenia.

Jak wyjaśnia TVN Meteo, naukowcy Holly Fearnbach i John Durban z organizacji zajmującej się ochroną przyrody Southall Environmental Associates (SEA) regularnie fotografują za pomocą drona populację orek zamieszkującą cieśninę Puget Sound w okolicach amerykańskiego Seattle. To właśnie dzięki zdjęciom zauważyli, że Tahlequah ponownie będzie miała młode.

Badacze się martwią, że osobnik, który przyjdzie na świat, nie przeżyje

Istnieje ryzyko, że młode nie przeżyje. “Tylko w przypadku jednej trzeciej wszystkich ciąż udaje się doczekać szczęśliwego rozwiązania. Za tak słabe wyniki reprodukcyjne u orek żyjących w regionie odpowiada stres związany z brakiem odpowiedniego pożywienia” – wyjaśnia Sam Wasser z Center for Conservation Biology na Uniwersytecie w Waszyngtonie, cytowany przez TVN Meteo.

Badacze przekazali, że upłynie jeszcze sporo czasu, zanim młode Tahlequah pojawi się na świecie. Okres ciąży dla orek wynosi zazwyczaj 18 miesięcy. Dla miejscowej populacji, liczącej zaledwie 72 osobniki, każde młode jest bardzo ważne.

Samica żółwia złożyła jaja. Jest zagrożona wyginięciem

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSzpitale we Francji gromadzą zapasy i szykują się na drugą falę koronawirusa
Następny artykułRzymskie szkoły szukają lokali w związku z pandemią. Lekcje także w parafiach