A A+ A++

Rankingi najlepszych miast oraz gmin do życia są aktualizowane co roku, dzięki czemu łatwo zweryfikować, czy w wybranej lokalizacji faktycznie dobrze się mieszka. W tegorocznym rankingu „Gmina dobra do życia” na wysokiej pozycji ulokowało się Opole.

W rankingu „Gmina dobra do życia” doceniono Opole

Tegoroczna edycja rankingu gmin, w których dobrze się żyje, nie pozostawia złudzeń – w Opolu warto zamieszkać, a jego mieszkańcy doceniają wszystkie możliwości i perspektywy, jakie zapewnia im właśnie ta lokalizacja.

Ranking „Gmina dobra do życia” powstaje na bazie aż 63 wskaźników. Pod uwagę brane są takie kwestie, jak poziom edukacji, istniejąca infrastruktura, środowisko naturalne oraz warunki mieszkaniowe. Warto podkreślić, że za ocenami stoją wybitni specjaliści w swoim fachu – między innymi profesorowie Polskiej Akademii Nauk.

Opole zajęło pierwsze miejsce wśród gmin dobrych do życia w województwie oraz szóste w kategorii miasta na prawach powiatu na tle całego kraju – to bardzo dobry wynik. Optymistyczną informacją jest również to, że wyniki Opola są jeszcze wyższe niż rok temu, gdy miasto zajęło siódme miejsce w poprzedniej edycji rankingu.

W Opolu dobrze się żyje

Nie tylko rankingi i plebiscyty dowodzą, że mieszkanie w Opolu ma wiele zalet. Tak uważają również sami mieszkańcy miasta. Co takiego ma do zaoferowania miasto leżące pomiędzy Katowicami i Wrocławiem?

  • Dogodną lokalizację i bogatą historię – Opole jest historyczną stolicą Górnego Śląska, a obecnie miastem na prawach powiatu, które zajmuje dwudzieste siódme miejsce pod względem liczebności mieszkańców w kraju. Ulokowane jest między Katowicami i Wrocławiem, dzięki czemu jest świetnie skomunikowane z wieloma miejscowościami.
  • Szeroką i przystępną ofertę mieszkaniową – dotyczy to zarówno nieruchomości do zakupu, jak i do wynajęcia. Wynajem mieszkania Opole jest o wiele tańszy niż lokalu o podobnym standardzie we Wrocławiu.
  • Bogatą ofertę kulturalną, rozrywkową i rekreacyjną – mieszkając w Opolu trudno się nudzić. Działają tu liczne muzea, jak choćby Muzeum Śląska Opolskiego, czy Muzeum Polskiej Piosenki. Są tu również liczne miejsca rekreacyjne oraz dla rodzin z dziećmi, jak Zoo lub Papugarnia. W niedalekim zasięgu znajduje się malownicze Jezioro Turawskie.
  • Rozwiniętą infrastrukturę drogową i komunikacyjną.
  • Szerokie możliwości biznesowe i zawodowe – w Opolu funkcjonuje wiele firm lokalnych i międzynarodowych. W dodatku coraz więcej osób pracuje zdalnie, przez co kwestia miejsca zamieszkania względem miejsca zatrudnienia nie jest już tak istotna.
  • Bogata oferta edukacyjna – zarówno na etapie szkolnym, jak i wyższym. W Opolu funkcjonuje Uniwersytet Opolski, Politechnika Opolska, a także kilka uczelni niepublicznych, liczne szkoły i przedszkola.

To tylko kilka spośród wielu kwestii, które wpływają na to, że mieszkańcy Opola dobrze oceniają swoje miasto i miejsce zamieszkania. Z jednej strony w mieście tej wielkości nie brakuje żadnego rodzaju usług i atrakcji, z drugiej zaś jest nieco mniejszy ruch i ścisk, który może zniechęcać do przeprowadzki do większych metropolii.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKonkurencja Rosji i Arabii Saudyjskiej o azjatyckich odbiorców ropy naftowej
Następny artykułFerie na sportowo 2023