A A+ A++

Zdrowie psychiczne jest w wielu organizacjach tematem tabu. Od wielu lat na pierwszym miejscu stawia się promocję zdrowia fizycznego, zdrowy tryb życia i odżywianie. Mimo że zdrowie psychiczne koreluje ze zdrowiem fizycznym, pracodawcy usuwają to pierwsze na drugi plan. Tymczasem z badania Instytutu Psychiatrii i Neurologii wynika, że aż sześć milionów Polaków cierpi na przynajmniej jedno zaburzenie psychiczne.

Tężyzna psychiczna jest co najmniej równie ważna jak fizyczna. Depresja i wypalenie zawodowe kosztowały światową gospodarkę bilion dolarów rocznie (źródło: WHO, 2019). Ciekawe, ile kosztują teraz, po roku pandemii? 69 proc. pracowników w USA twierdzi, że jest to najbardziej stresujący okres w ich karierze, biorąc pod uwagę nawet takie wydarzenia jak ataki terrorystyczne z 11 września i recesja w 2008 r. (źródło: Ginger Report 2020).

Wypalenie oficjalną chorobą

W maju 2020 roku wypalenie zawodowe zostało sklasyfikowane przez WHO jako „poczucie obniżenia energii lub wyczerpania, zmniejszenie skuteczności zawodowej czy odczuwanie negatywnych emocji związanych z pracą”. Od 1 stycznia 2022 roku pracownicy wypaleni zawodowo będą mogli otrzymywać zwolnienia lekarskie. Biorąc pod uwagę aktualną sytuację na świecie, odporność psychiczna w pracy jest kluczowym zagadnieniem w 2021 roku, ponieważ zarówno pracownicy, jak i kadra rządząca będą potrzebowali wsparcia psychologicznego.

W 2018 roku American Heart Association oszacowało, że roczny koszt nieleczonej depresji u pracownika to 9450 dolarów. Tymczasem WHO dowod … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNajważniejsze zmiany w prawie drogowym
Następny artykułPoznań: Seniorka wyrzuciła pieniądze przez okno