A A+ A++


Lokalna Grupa Działania „Chata Kociewia” organizuje konkurs „Działaj Lokalnie” skierowany do lokalnych animatorów, którzy dzięki temu mogą zrealizować swoje pomysły. Łączna pula środków przeznaczonych na dotacje w ramach programu to 78.000,00 zł. Prezydent Miasta dofinansował tegoroczny program kwotą 10.000,00 zł, która przekazana została w formie dotacji organizacjom pozarządowym z Miasta.

W społecznym Centrum Wsparcia Rodziny dofinansowania dla inicjatorów zwycięskich projektów wręczyli 8 lipca Dyrektor Biura LGD Ewa Czeplina oraz wiceprezydent Tadeusz Błędzki. Wśród nich znalazły się między innymi warsztaty wspinaczkowe realizowane przez Stowarzyszenie Rekord, projekt stowarzyszenia Start-On „Z nami dowiesz się więcej” oraz „Młodzieżowa Szkoła Rozwoju wARTo”, której pomysłodawcą jest Stowarzyszenie Pozytywni.

 Wiceprezydent Tadeusz Błędzki oraz Dyrektor Biura LGD Ewa Czeplina.

Warto dodać, że w ramach konkursu finansowane są działania trwające minimum 3 miesiące. Po podpisaniu umów realizatorzy otrzymują wsparcie w formie szkolenia z realizacji projektów, oraz szkolenie z obsługi social mediów a w trakcie realizacji projektów wsparcie merytoryczne animatorów.
Wydarzeniem podsumowującym wszystkie realizowane w ramach Programu działania będzie spotkanie sieciujące, które odbędzie się w grudniu. Organizacje podsumują na nim zrealizowane projekty i wymienią się doświadczeniami.
LGD „Chata Kociewia” jest Ośrodkiem „Działaj Lokalnie” od 2008 roku. Co roku dofinansowuje około 12 -18 inicjatyw z obszaru działania LGD. Od roku 2021 do programu mogą również aplikować organizacje z miasta Starogard Gdański. W tym roku po raz czwarty w ramach Programu realizowana będzie we współpracy z ZF Polpharma S.A., ścieżka tematyczną „Dbam o środowisko z Polpharmą”.

Szczegółowy podział dofinansowanych projektów:: Lista dofinansowanych projektów w ramach Działaj Lokalnie 2024

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPostępy prac w Kowalewie
Następny artykułВ ООН відреагували на обстріл “Охматдиту”: це могло бути пряме попадання