A A+ A++

W połowie czerwca OnePlus oraz OPPO ogłosiły oficjalną integrację. Co prawda obydwie firmy należą do tej samej grupy BBK Electronics, co w pewnym stopniu czyni je „połączonymi”, natomiast do tej pory marki działały indywidualnie. Co więc ma na celu fuzja? Czy OnePlus straci niezależność, a kolejne smartfony producenta w Europie będą pracować pod kontrolą ColorOS zamiast OxygenOS? Jako że w sprawie narosło mnóstwo mitów, pragniemy wyjaśnić aktualny stan rzeczy. Poniższe informacje nie są efektem naszych analiz czy researchu, lecz komunikacji z polskim przedstawicielem marki OnePlus. Sprawa nie jest skomplikowana, jednakże brak konkretnego stanowiska mógł powodować niepotrzebne zamieszanie.

Integracja OnePlus i OPPO nie oznacza głębszego połączenia się przedsiębiorstw. Głównym celem procesu jest szeroko pojęte rozszerzenie zasobów. Co to dokładnie oznacza i jakich korzyści może spodziewać się użytkownik smartfonów OnePlus?

OnePlus pozostanie niezależny. Scalenie z marką OPPO nie oznacza pełnego rebrandingu na rynku europejskim [1]

Test OnePlus 9 i OnePlus 9 Pro – Wydajne smartfony z optyką Hasselblad, ładowaniem o mocy 65 W i atrakcyjną ceną

O sprawie mówiło się już wcześniej, natomiast informacje miały mocno nieoficjalny charakter. Dopiero w połowie ubiegłego miesiąca Pate Lao, CEO OnePlus za pośrednictwem oficjalnego forum ogłosił integrację z marką OPPO. Już wtedy stwierdzono, iż proces scalania przedsiębiorstw skupi się na współdzieleniu zasobów w postaci technologii oraz zespołów pracowniczych. Jako że brak było konkretów, pojawiły się głosy, iż firmy ujednolicą oprogramowanie i na europejskich wersjach smartfonów OnePlus, zamiast OxygenOS, zobaczymy OPPO ColorOS. Nieśmiało wspominano o kolejnych elementach „współpracy”, natomiast niektóre przypuszczania wykraczały daleko poza realne scenariusze.

OnePlus pozostanie niezależny. Scalenie z marką OPPO nie oznacza pełnego rebrandingu na rynku europejskim [2]

Test smartfona OPPO Reno5 5G – Pewny chwyt, atrakcyjna stylistyka i ładowanie SuperVOOC 2.0 65 W

Polski przedstawiciel marki wyjaśnił sprawę, a przynajmniej jej część odnoszącą się do rynków europejskich. Urządzenia dostępne w sklepach na Starym Kontynencie niezmiennie będą oferować oprogramowanie OxygenOS, nie ColorOS. Niemniej, współdzielenie zasobów może jeszcze bardziej przybliżyć do siebie wspomniane nakładki na system Android. Wspólne jednostki badawcze i zespoły projektowe oznaczają także mocna wzajemną inspirację na polu funkcji, interfejsu oraz np. możliwości fotograficznych urządzeń. Reasumując – marka OnePlus w dalszym ciągu idzie z duchem hasła „Never Settle”.

Źródło: PurePC, OPPO

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułArtyści zachęcają wrocławian do wspólnego budowania tratwy na Wyspie Słodowej
Następny artykułJest metoda, jak “przemycać“ leki przez barierę krew-mózg