A A+ A++
Przez ostatnie lata trwało przeciąganie liny pomiędzy akcjonariuszami Lechii Gdańsk. W końcu doszło do porozumienia. Przegłosowano dwie przełomowe uchwały, na mocy których podwyższony został kapitał o 39 milionów złotych.
Michał Gałęzewski

Michał Gałęzewski

PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Flavio Paixao (z lewej) i Milan Dimun (z prawej)

  • PKO Ekstraklasa. Filip Mladenović nie zagra dłużej w Lechii Gdańsk. Klub pogodzony z odejściem Serba

Przez długi czas Lechia Gdańsk miała kapitał zakładowy wynoszący zaledwie 1,5 miliona złotych. Podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, podjęli oni decyzję o podwyższeniu kapitału o 39 milionów złotych, do 40,5 miliona. Ma to poprawić sytuację finansową klubu.

– To przełomowa zmiana, która z jednej strony ma na celu stabilizację finansową klubu, z drugiej potwierdzenie, że akcjonariusze mniejszościowi niezależnie od wielkości pakietu akcji mają zagwarantowane swoje prawa. Wierzę, że w kolejnych miesiącach będziemy konsekwentnie dalej realizować nasz plan na czas COVID-19, który przyjęliśmy wcześniej. Dzięki odpowiedzialnym decyzjom obydwu stron Lechia Gdańsk zmierza w stronę stabilizacji, co mam nadzieję, że przełoży się na kolejne sukcesy sportowe – powiedział Adam Mandziara, prezes Lechii.

Ponadto zmieniono w statucie klubu kwestie gwarantujące ochronę interesów i praw akcjonariuszy mniejszościowych. Potwierdzono, że właściciel większościowy nie może zmienić siedziby, barw oraz herbu klubu bez ich zgody.

– Po wielu latach, kolejnych opiniach prawnych i rozmowach pomiędzy akcjonariuszami mniejszościowymi i większościowym doszliśmy do konsensu. Najważniejsze dla kibiców kwestie zostały nam zagwarantowane statutowo, a dzięki podjętym dzisiaj uchwałom jest szansa, że sytuacja finansowa zmieni się na korzyść klubu – podkreślił wiceprezes Lechii Piotr Zejer, reprezentujący akcjonariuszy mniejszościowych.

W ostatnich latach dużo mówiło się o problemach finansowych klubu. Akcjonariusz większościowy wielokrotnie podkreślał, że problemem związanym z brakiem możliwości dokapitalizowania klubu jest właśnie jego statut. Działacze klubu otrzymali co chcieli, teraz muszą mocno pracować nad odzyskaniem zaufania środowiska.

Czytaj także: 
Symulacja rundy finałowej PKO Ekstraklasy 
Kibice przyszli zmotywować piłkarzy ŁKS-u Łódź

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Barcelona pokazała niesamowite nagranie. Zobacz, co wyczynia ten dzieciak!

Czy Lechia Gdańsk będzie klubem stabilnym finansowo?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Skomentuj 1

Zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Komentarze (1):

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułRetrodziennik z dnia 7 czerwca 1995 r.
Następny artykułW Łodzi powstanie ponad 150 punktów ładowania aut elektrycznych. Znamy lokalizacje