A A+ A++

Radosław Nalewajka obchodził w minioną niedzielę okazały jubileusz meczu nr 400 w ekstralidze w barwach JKH GKS Jastrzębie.

Wychowanek i były kapitan zespołu to jeden z najbardziej zasłużonych zawodników klubu, który całą swoją dotychczasową karierę związał z Jastorem i stąd też trafił do reprezentacji Polski.

Jubileusz przypadł wprawdzie na nieco nieudane dla ekipy spotkanie w Krakowie, jednak sam fakt jest niezaprzeczalny. Poza ekstraligą Radosław Nalewajka rozegrał w barwach JKH spotkania pucharowe i międzynarodowe, a także setki pojedynków w grupach młodzieżowych. Nie można zatem wykluczyć, że trykot JKH GKS Jastrzębie jubilat oficjalnie ubierał nawet ponad tysiąc razy. 

Radosław Nalewajka urodził się 30 listopada 1993 roku i wraz z bratem bliźniakiem Łukaszem tworzy niezastąpiony duet ofensywnych walczaków. Czterysta spotkań w ekstraligowych barwach liczy się już od sezonu 2010/11, w którym Radek zadebiutował elicie. Przez kilka lat przebijał się do podstawowego składu, aż wreszcie wraz z początkiem epoki Roberta Kalabera stał się jednym z filarów zespołu.

Miał swój udział we wszystkich największych sukcesach klubu i wpisał się do annałów jako autor gola nr 1700 dla JKH GKS Jastrzębie w ekstralidze. Pod jego wodzą jako kapitana klub zdobył Puchar Polski w 2018 roku.

źródło: jkh.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułStrefy spotkań z bioróżnorodnością – ekoedukacja i integracja
Następny artykułJedna pijana, druga pod wpływem narkotyków – nieodpowiedzialne i niebezpieczne