A A+ A++

Wnioski o stypendia na rok szkolny 2019/2020 od 1 października do końca miesiąca, mogą składać uczniowie liceów ogólnokształcących i szkół zawodowych z regionu. Uchwałę w sprawie ogłoszenia naboru wniosków podjął zarząd województwa świętokrzyskiego.

Regionalny samorząd realizuje programy stypendialne od 2016 r. W dotychczasowych trzech edycjach programów, pomocą objęto 1571 uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych, gimnazjów, liceów ogólnokształcących, a także uczniów szkół zawodowych i artystycznych. Łącznie wydatkowano na ten cel już ponad 8 mln zł.

Przedsięwzięcie jest realizowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 i z budżetu samorządu. Składa się z dwóch projektów – dla uczniów liceów oraz uczniów szkół zawodowych i artystycznych.

W tegorocznej – czwartej – edycji na pierwszy program przeznaczono 1,083 mln zł, a na drugi – 1,496 mln zł. Na same stypendia w obu projektach będzie przeznaczonych w sumie 1,9 mln zł. Pozos … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPech Woryny. Defekt pozbawił go medalu
Następny artykułLech Wałęsa obchodzi 76. urodziny