A A+ A++

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w wieczornym nagraniu przekazał, że Ukraińcy zestrzelili dotąd dwieście rosyjskich samolotów. – Dzisiaj możemy donieść o 200. zestrzelonym rosyjskim samolocie wojskowym – poinformował szef państwa. – Od dziesięcioleci Rosja nie straciła tak wielu samolotów w żadnej wojnie – dodał Zełenski.

Od początku inwazji na Ukrainę wojska rosyjskie oprócz 200 samolotów, straciły 162 śmigłowce, 405 bezzałogowców i 95 pocisków manewrujących.

Ukraina zniszczyła tysiące sztuk sprzętu pancernego

Rosyjskie straty to także blisko 26,9 tys. żołnierzy (zabitych, rannych, wziętych do niewoli) – poinformował w piątek Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Siły ukraińskie zniszczyły również: 1205 czołgów, 2900 bojowych pojazdów opancerzonych, 542 systemy artyleryjskie, 193 wieloprowadnicowe wyrzutnie rakietowe, 88 systemów obrony przeciwlotnicze, 2042 pojazdów kołowych i cystern oraz zatopiły 13 jednostek pływających. 

Zełenski: Odzyskano ponad tysiąc osiedli

W najnowszym nagraniu na Facebooku prezydent Zełenski powiedział, że Ukraina kontynuuje przejmowanie kontroli nad okupowanymi przez Rosjan terenami. 

Polska “w kolejce do denazyfikacji”. Groźby rosyjskiego polityka

Zełenski poinformował, że ostatniej doby udało się odzyskać sześć osiedli. Przywrócono tam prąd, wodę, komunikację. Według szefa państwa siły Ukrainy odzyskały dotąd 1015 osiedli z rąk Rosjan.

– Oczywiście pamiętamy o każdym mieście i każdej społeczności, która wciąż jest pod okupacją. Stopniowe uwalnianie obwodu charkowskiego dowodzi, że nikogo nie zostawimy w rękach wroga – powiedział prezydent.

PAP

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł41 rosyjskich żołnierzy odpowie przed sądem za zbrodnie!
Następny artykułKontra popytu