A A+ A++

W Gąsawie i Biskupinie w sobotę 8 czerwca 2024 roku odbyła się pierwsza część finału ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej “Młodzież zapobiega pożarom”. Wzięła w nim udział młodzież ze szkół podstawowych i średnich całej Polski.

W godzinach południowych w sobotę odbył się test pisemny, po którym została wyłoniona piątka uczniów w każdej kategorii wiekowej do ścisłego finału. W kategorii uczniów klas I – IV do części praktycznej i ścisłego finału zakwalifikowali się: Michalina Bobrecka (woj. Podkarpackie), Józef Kulak (woj. śląskie), Krzysztof Marek (woj. Dolnośląskie), Aleksander Mitroniuk (woj. Mazowieckie), Kamil Izraelski (woj. Wielkopolskie).

W kategorii uczniów klas IV – VIII awansowali: Hubert Bugajski (woj.małopolskie), Michał Sochacki (woj. Dolnośląskie), Jakub Rogalewski (woj. Wielkopolskie), Jakub Święs (woj. Małopolskie), Natalia Fusiek (woj. Śląskie).

W kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych finalistami zostali: Dominik Pallubicki (woj. pomorskie), Kinga Rieger (woj. Opolskie), Anna Dyrcz (woj. Małopolskie) Marta Duda (woj. Dolnośląskie), Szymon Marczak (woj. Mazowieckie).

Część druga, praktyczna obejmująca znajomość sprzętu i jego zastosowania oraz umiejętność praktyczna w udzielaniu pierwszej pomocy poszkodowanym, odbyła się w sobotę w godzinach popołudniowych w Biskupinie. W części praktycznej finaliści musieli wykazać się znajomością sprzętu strażackiego i jego zastosowaniu oraz musieli poradzić sobie w sposób praktyczny z poszkodowanym człowiekiem.

Jacek Mielcarzewicz

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPołóż ją w ogrodzie. Tak przechytrzysz ślimaki
Następny artykułKopanie grobu na czas. Niecodzienny konkurs na Targach Necroexpo 2024 w Kielcach