A A+ A++

Adam Abramowicz, rzecznik MŚP chce odszkodowań dla przedsiębiorców za zamknięcie siłowni. I to niezwłocznie.

Rzecznik małych i średnich przedsiębiorców krytykuje zamknięcie lub ograniczenie funkcjonowania kolejnych branż, m.in. fitness, basenów i saun. Jego zdaniem takie działania powodują konieczność odszkodowań. Adam Abramowicz, w stanowisku skierowanym do premiera Mateusza Morawieckiego krytycznie ocenił zamykanie lub ograniczanie funkcjonowania kolejnych branż. W tym przypadku chodzi o: kluby fitness, siłownie, baseny i sauny.

Ogromne straty branży fitness

– Kolejne dłuższe zamknięcie, bez pomocy publicznej, skutkować będzie bankructwem wielu miejsc służących treningowi i rekreacji. Sporo takich miejsc może nie doczekać kolejnego otwarcia – ostrzega Adam Abramowicz.

CZYTAJ TEŻ: Firmy niepewne przyszłości

Rzecznik MŚP wskazuje przy tym, że podczas wiosennego zamknięcia branża fitness poniosła ogromne straty. Nawet obecnie obłożenie obiektów sięgało zaledwie ok. 60 proc. poziomu sprzed roku.

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus a biznes, pytania i odpowiedzi: kwarantanna

Zwraca się więc o ponowne przeanalizowanie zasadności wprowadzenia tego zakazu, bez względu na strefy, w jakiej znajdują się wspomniane obiekty.

CZYTAJ TEŻ: Temperatura w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy

Przypomina, że branża fitness od ponownego otwarcia w czerwcu funkcjonowała w reżimie sanitarnym, ze stosownymi ograniczeniami wypracowanymi w uzgodnieniu z Głównym Inspektorem Sanitarnym. Podkreśla też, że aktywność fizyczna służy budowaniu odporności organizmu, a wśród klientów tych obiektów dominują osoby młode i zdrowe, które są w grupie najmniej narażonej na ciężki przebieg zachorowania.

Odszkodowania dla siłowni jednym ze scenariuszy

Adam Abramowicz zaproponował trzy scenariusze wyjścia z powstałej sytuacji:

  1. wycofanie się przez rząd z ogłoszonych 15 października 2020 r. obostrzeń i utrzymanie ograniczeń na dotychczasowych warunkach;
  2. wycofanie się z obostrzeń skutkujących zamknięciem działalności w strefach żółtych, a w strefach czerwonych wypłacenie przedsiębiorcom stosownych odszkodowań;
  3. utrzymanie ogłoszonych obostrzeń, jednak przy wypłaceniu odszkodowań przedsiębiorcom z zamkniętych branż, zarówno w strefie czerwonej, jak i żółtej.

Odsz … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułFat skinny – co to jest? Przyczyny i sposoby na poprawę sylwetki “chudego tłuściocha”
Następny artykułWykładziny hotelowe