Zespół Spójni Landek jest póki co rewelacją tego sezonu. Klub z maleńkiej wsi przyzwyczaił co roku, że bardziej walczy o spadek niż o górną część tabeli. Tymczasem “przejechała” się na nim Odra trenera Burka, jak i Odra Centrum trenera Tkocza.

W sobotnim meczu pierwszy gol padł już w 10. minucie. Bramkę zdobył Szymon Kubica. Do tego czasu obserowaliśmy wyrównaną grę. Później karty rozdawali gospodarze. Jeszcze przed przerwą Spójnia strzeliła dwa gole, a na listę strzelców wpisał się Mykhailo Lavruk i Szymon Kuś. Po przerwie drużyna Tkocza otrzymała czwarty cios, a drugą swoją bramkę strzelił Kubica. Na kwadrans przed końcem honoru wodzisławskiej drużyny bronił 18-letni Wojciech Wikar. Wynik 4:1 utrzymał się przez chwilę, bo już minutę później było 5:1, a do bramki trafił Daniel Sobas. Ten sam zawodnik ustalił końcowy wynik na 6:1 dla Spójni Landek pięć minut później.

Spójnia (24 pkt) dzięki wygranej wskoczyła do pierwszej trójki w grupie II, śląskiej IV ligi. Odra Centrum Wodzisław Śląski zajmuje 12. miejsce i ma na koncie 15 punktów.

Spójnia Landek – Odra Centrum Wodzisław Śląski 6:1 (4:0)

Kubica 10., 64., Lavruk 33., Kuś 38., Sobas 77., 82.

Żółte kartki: Habdas, Kozioł (Spójnia) – Mokry (Odra).

Skład Odry Centrum: Bartłomiej Będkowski – Damian Gorzawski, Mateusz Wuwer, Robert Tkocz, Daniel Podbioł, Sebastian Obara, Kevin Mokry, Kamil Koczy, Szymon Kalisz, Dawid Fojcik, Aleksander Barteczko, a także: Wojciech Wikar, Maciej Mańka, Błażej Lamczyk, Bartosz Kuc.