A A+ A++

Z dniem 1 kwietnia zacznie obowiązywać nowy cennik w punktach ładowania GreenWay. Zostaną obniżone opłaty abonamentowe oraz niektóre ceny usług ładowania. Dodatkowo spółka zapowiedziała podniesienie mocy ładowania z 40 do 50 kW na wybranych stacjach. Data zmian nie jest przypadkowa. Pokrywa się z wprowadzeniem e-taryfy dla elektromobilności.

GreenWay Polska poinformował, że od 1 kwietnia zacznie obowiązywać nowy cennik na usługi ładowania. Wprowadzone zmiany są efektem nowej e-taryfy, która aktualizuje rozliczania kosztów usług dystrybucji energii elektrycznej. Dzięki temu operatorzy nie będą ponosić aż tak wysokich kosztów stałych, co w efekcie przełoży się na obniżenie stawek za dystrybucję energii, na korzyść opłat powiązanych z rzeczywistym wykorzystaniem ładowarek. Nowa taryfa to dobry znak dla elektromobilności. Dzięki temu GreenWay Polska postanowił zwiększyć moc swoich czterdziestu szybkich stacji ładowania z obecnych 40 kW do ich maksymalnej mocy technicznej 50 kW. Kilka z nich pozostanie przy starych parametrach, gdyż konieczne są zmiany przyłączeniowe.

CZYTAJ TAKŻE: Solaris liderem europejskiego rynku elektrobusów

– Część naszych ładowarek ma moc ograniczoną do 40 kW z uwagi na wysokie stałe opłaty dystrybucyjne. Obniżenie tych opłat w e-taryfie pozwala nam na podniesienie mocy i skrócenie czasu ładowania. Chcemy, aby pozytywne efekty tej zmiany odczuli jak najszybciej nasi klienci – komentuje Rafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska. Operator szybkich ładowarek, dokonał ponadto korekty cennika. W jego nowym wydaniu o 10 zł zostały obniżone opłaty abonamentowe. Zmienią się też ceny usług ładowania. Stali klienci GreenWay korzystający z tych planów taryfowych zapłacą o kilka lub kilkanaście (w zależności od programu abonamentowego) groszy mniej za kWh energii, podczas ładowania auta ładowarką AC. Przykładem może być stawka dla ładowania prądem AC przy abonamencie „Energia Max”. Do tej pory wynosiła ona 1,14 zł/kWh. Teraz została obniżona do 0,99 zł/kWh.

Dla klientów bez wykupionego abonamentu, koszt usług ładowania na stacjach AC wzrosną z 1,31 zł/kWh do 1,59 zł/kWh. Podobnie jest w przypadku ładowania prądem stałym. Ponadto w cenniku zostały zdefiniowane nowe przedziały mocy na stacjach DC, tak aby lepiej dopasować je do wprowadzanych punktów ładowania. Korzyścią dla klienta jest zmniejszenie opłat za minutę po przekroczeniu limitu czasu na ładowanie ze … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJarosław Lisewski został zastępcą kanclerza UMK ds. zamówień publicznych
Następny artykułStanowisko komputerowe do samospisu internetowego w UM Kolno