A A+ A++

Mszana Dolna. Od dziś obowiązuje nowa organizacja ruchu w Mszanie Dolnej z powodu rozbiórki wiaduktu kolejowego. Ruch pieszy i kołowy na ul. Orkana zostaje zamknięty do 11 lipca.

Dzisiaj (5 lipca) w Mszanie Dolnej zaczyna obowiązywać nowa organizacja ruchu, wprowadzona na czas rozbiórki istniejącego i budowy nowego wiaduktu kolejowego nad drogą wojewódzką nr 968. Od godz. 9:00 zamknięty zostaje ruch pieszy i kołowy pod wiaduktem w ciągu ulicy Orkana. 

Utrudnienia mają potrwać do do czwartku (11 lipca). Następnie wprowadzony zostanie dwukierunkowy ruch pojazdów przy utrzymaniu zamknięcia ruchu pieszego. Ten stan może potrwać około trzech lub czterech tygodni.

Ze szczegółami tymczasowej organizacji ruchu można zapoznać się TUTAJ.  

Zobacz również:

W związku z zamknięciem ul. Orkana na czas rozbiórki wiaduktu kolejowego, władze miasta po uzgodnieniach z operatorem strefy płatnego parkowania, od dzisiaj (5 lipca) do wtorku (9 lipca) dopuściły możliwość bezpłatnego parkowania na parkingu przy ul. Orkana (plac targowy). W pozostałych dniach zamknięcia ul. Orkana (10-12 lipca) na parkingu będą odbywać się przygotowania do Dni Mszany Dolnej, a w związku z tym nie będzie możliwości parkowania.

Jak przebiega modernizacja linii kolejowej nr 104 na mszańskim odcinku? Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu:

Przypomnijmy, że umowę o wartości blisko 430 mln zł na prace związane z modernizacją linii kolejowej nr 104 na odcinku Rabka Zaryte – Mszana Dolna podpisano w październiku ubiegłego roku. Kontrakt zawarto ze spółką Strabag. 

Odcinek Rabka Zaryte – Mszana Dolna to trzeci chronologicznie odcinek, na który jest podpisywana umowa w ramach modernizacji linii kolejowej nr 104. 

Zgodnie ze specyfikacją, stacja Mszana Dolna oraz przystanki Mszana Dolna Marki i Raba Niżna zostaną wyposażone w nowe, podwyższone perony, które ułatwią dostęp do pociągów. Perony zostaną wyposażone w wiaty, miejsca do siedzenia, tablice informacyjne oraz znaki. Osoby niewidome i niedowidzące będą miały wsparcie w postaci oznakowania z systemem ścieżek naprowadzających. Dodatkowo, na stacji Mszana Dolna powstanie przejście podziemne z windą.

Przebudowy doczeka się również infrastruktura inżynieryjna, w tym cztery mosty w Mszanie Dolnej nad rzekami Rabą i Mszanką oraz trzy wiadukty. Ma to zapewnić płynność i bezpieczeństwo ruchu kolejowego. Bezpieczeństwo zostanie poprawione także poprzez modernizację przejazdów kolejowo-drogowych i budowę dróg równoległych.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBezpłatne autobusy na Polish Hip-Hop Festival startują dziś!
Następny artykułHarcerze uczą się bezpieczeństwa podczas gry terenowej z policją i służbami w Augustowie