32-letni dziś Lewandowski zadebiutował narodowych barwach 10 września 2008 roku w spotkaniu eliminacji mistrzostw świata z San Marino w Serravalle. Trener Leo Beenhakker wpuścił go na boisko w 59. minucie, a osiem minut później młody napastnik cieszył się z pierwszego trafienia w biało-czerwonych barwach, ustalając wynik na 2:0. Wcześniej golami uczcił pierwsze występy w ówczesnej 2. lidze w Zniczu Pruszków, w ekstraklasie w Lechu Poznań, a później w Bayernie Monachium.

Rok zajęło mu zebranie 10 spotkań w kadrze, a po kolejnym miał ich już 25. Jubileusz 50. przypadł na towarzyską potyczkę z Urugwajem w Gdańsku, przegraną 1:3 w listopadzie 2012. Mecz numer 75 to także towarzyski pojedynek z Finlandią we Wrocławiu 26 marca 2016. Setny występ miał miejsce … czytaj dalej