A A+ A++

Ruszył program „Pomorskie OSP”, dzięki któremu będzie możliwość zakupienia niezbędnego sprzętu do ratowania życia i zdrowia. Wartość wsparcia, którą ochotnicy otrzymają w tym roku, wyniesie 800 tysięcy zł.

W województwie pomorskim aktualnie działają 580 jednostek ochotniczej straży pożarnej. W 2022 kilkadziesiąt tysięcy druhów i druhen brały udział w ponad 4 tysiącach akcji.
Jednak niemożliwe jest ratowanie życia i mienia bez odpowiedniego specjalistycznego sprzętu. W odpowiedzi na potrzeby ochotników jest specjalny program samorządu województwa pomorskiego.

Każdego roku przekazywaliśmy OSP pół miliona zł. na sprzęt do akcji ratowniczych. W 2023 r. zwiększamy finansowanie o ponad połowę. Pula środków w programie „Pomorskie OSP 2023” wyniesie 800 tys. zł – zapowiada marszałek Struk.

Sprzęt kupowany jest często, ze względu na szybkie zużywanie się go w akcjach ratunkowych. Gminy wymagają dużego nakładu budżetowego do ciągłego doposażania jednostek strażackich.

Potrzebne są ubrania i buty specjalistyczne. Wiele jednostek potrzebuje piły spalinowe, pompy szlamowe, pompy pływające i normalne pompy – wylicza Marek Buza, prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

O wsparcie aplikują jednostki samorządu terytorialnego, które działają na obszarach wiejskich.

 Co istotne, we wniosku można wskazać dowolną liczbę OSP z gminy – opisuje zasady Krzysztof Pałkowski, dyrektor Departamentu Środowiska i Rolnictwa UMWP. – Wnioski należy składać wyłącznie elektronicznie, lub osobiście. Termin jest krótki, bo tylko do końca marca. Wnioskowana kwota wsparcia nie może być większa niż 20 tys. zł.

Zespół powołany przez marszałka województwa będą oceniać przesłane aplikacje.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW brzeskiej bibliotece można wypożyczać czytniki ebooków
Następny artykułКіноляпи саги “Сутінки”, які не помітили навіть віддані фанати