Wisła Sandomierz wysoko przegrała 2-6 (1-3) z rezerwami Cracovii w spotkaniu 33. kolejki III ligi, gr. IV. W pierwszej połowie bramkę dla Wisły zdobył Krzysztof Zawiślak. W drugiej części meczu ładnym trafieniem popisał się Miłosz Matuszewski. Wiślacy spadli na 11. lokatę w tabeli.

Przez niemal całe spotkanie wiślacy pozostawali zamknięci na swojej połowie. Nieliczne wypady pod bramkę dały efekt w postaci dwóch goli. W 8. minucie gospodarze zdobyli pierwszą bramkę. Po akcji prawą stroną boiska Tomáš Vestenický zagrał wzdłuż linii końcowej w pole karne, gdzie Sebastian Strózik uwolnił się spod opieki Kacpra Pieniążka i z bliskiej odległości trafił do siatki. Wiślacy pozostali w defensywie, jednak skutecznie zatrzymując akcje przeciwnika. W 26. minucie Krzysztof Zawiślak wyrównał. Po prostopadłym podaniu od Jakuba Siedleckiego obrońca Cracovii próbował wybić piłkę wślizgiem, jednak szybszy był Zawiślak i będąc w sytuacji sam na sam pokonał Adama Wilka. Wiślacy uczcili gol kolegi popularną kołyską. W 38. minucie Cracovia ponownie prowadziła. Marcin Budziński uderzył z powietrza z jedenastu metrów. Piłka przed wylądowaniem w bramce odbiła się jeszcze od pleców Pieniążka, myląc zupełnie Michała Jurewicza. Tuż przed przerwą zbyt słabe podanie Pieniążka do Jurewicza przejął Budziński, jednak został sfaulowany przez wiślackiego bramkarza za co sędzia podyktował rzut karny. “Jedenastkę” wykorzystał Vestenický.

W 54. minucie było już 4-1. Michał Wiśniewski precyzyjnym strzałem zza pola karnego podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Pięć minut później to Wisła cieszyła się z gola. Mateusz Stańczyk podał do Miłosza Matuszewskiego, zawodnik Wisły, widząc wyjście z bramki Wilka po krótkim dryblingu z trudnej pozycji, ładnym strzałem trafił do bramki. Kilka chwil później gospodarze znowu zdobyli gola. Po rzucie wolnym piłkę wybitą przez Marcela Tyla przejął na szesnastym metrze Budziński, który mocnym, płaskim strzałem pokonał Jurewicza. Niestety piłkarze Wisły przy tej sytuacji jedynie przyglądali się jak piłka zmierza do bramki, nie próbując nawet interweniować. W 69. minucie i tym razem błąd w defensywie zdecydował o stracie gola. Adrian Kajpust nie zdołał przeciąć prostopadłego podania do Strózika, dzięki czemu piłkarz krakowian mógł bez większych problemów zapisać się drugi raz na liście strzelców.

1 maja 2021, 13:00 – Rączna
Cracovia II 6-2 Wisła Sandomierz
Sebastian Strózik 8, 69, Marcin Budziński 38, 61, Tomáš Vestenický 45 (k), Michał Wiśniewski 54 – Krzysztof Zawiślak 26, Miłosz Matuszewski 59

Cracovia: 30. Adam Wilk – 4. Mateusz Supryn, 5. Mateusz Pieńczak (82, 8. Mateusz Jarzynka), 14. Krystian Bracik, 15. Michał Stachera – 27. Marcin Budziński, 23. Tomáš Vestenický (46, 21. Remigiusz Biernat; 63, 28. Kacper Nowicki), 10. Robert Ożóg (73, 6. Adam Malisz), 17. Vinícius Ferreira (72, 11. Matheus Santos), 34. Michał Wiśniewski – 9. Sebastian Strózik.

Wisła: 20. Michał Jurewicz – 14. Adrian Kajpust, 3. Kacper Serek (65, 15. Diel Spring), 7. Maricn Sudy, 13. Kacper Pieniążek (46, 2. Aleksander Wiśniewski) – 20. Mateusz Stańczyk, 6. Marcel Tyl, 99. Sebastian Taranek (56, 30. Mateusz Chmielowiec), 8. Jakub Siedlecki (46, 23. Adam Antochów), 17. Krzysztof Zawiślak – 18. Kacper Kopczak (29, 10. Miłosz Matuszewski).

żółte kartki: Siedlecki, Jurewicz, Kajpust, Serek.

sędziował: Michał Mikulski (Lublin).