A A+ A++

Opuszczenie Unii Europejskiej przez Wyspy wiąże się ze zmianami i ograniczeniami, które rząd chce wprowadzić w życie, by zmniejszyć imigrację. Nowe zasady mają też dotyczyć pracowników, których poziom języka nie został sprawdzony. Obowiązkowe egzaminy z angielskiego dla imigrantów mają zadecydować o ich losie. Osoby, które nie zaliczą sprawdzianu mogą pożegnać się z pracą.

r e k l a m a





Zobacz także:

Jak informuje Express.co.uk, dzięki opuszczeniu UE brytyjska służba zdrowia będzie mogła nałożyć trudne egzaminy z języka angielskiego na wszystkich pracowników zagranicznych na Wyspach. Takie obostrzenia mają pomóc ratować życie i zatrzymać zagranicznych pracowników z ubogim angielskim przed „prześlizgnięciem” się do służby zdrowia.

Ponad 1/5 lekarzy w Wielkiej Brytanii była przeszkolona w Unii Europejskiej, ale źródła sugerują, że nie będą mogli działać, jeśli zostaną zmuszeni przechodzić rygorystyczne kontrole językowe.

RCS twierdzi, że służba zdrowia musi być w stanie kontynuować rekrutację lekarzy i pracowników z Europy, ale ważne jest, żeby pracownicy zagraniczni przechodzili także nowe rygorystyczne kontrole.

– W ramach UE, musieliśmy przyjąć przepisy i regulacje w sprawach takich, jak testy dla pracowników spoza Wielkiej Brytanii, kwalifikacje zawodowe, czas pracy i bezpieczeństwo urządzeń medycznych oraz leków, które mogły być dalekie od naszych własnych standardów lub utrudniać naszą zdolność do wykonywania naszej pracy zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa. Brexit pozwala nam rozwiązać ten problem – mówi dr Clare Marx z Royal College of Surgeons (RCS).

Popierający wprowadzenie rygorystycznych testów przytaczają historię między innymi 70-letniego mężczyzny, który zmarł z powodu przedawkowania leków, ponieważ niemiecki lekarz, który ledwo mówił po angielsku, przepisał mu niewłaściwe środki przeciwbólowe.

Departament zdrowia motywuje zmiany chęcią doprowadzenia do tego, by NHS stał się „najbezpieczniejszym systemem opieki na świecie”.

– Potwierdzamy, że istnieją możliwości przedstawione w decyzji dotyczącej opuszczenia UE o podnoszeniu standardów opieki i poprawie bezpieczeństwa. W międzyczasie mamy twarde zasady, które oznaczają, że pracownicy mogą być testowani językowo zarówno gdy zaczynają pracę, jak i w okresie po jej rozpoczęciu – mówi rzecznik Department of Health.

Paulina Lęcznar / POLEMI.co.uk
Fot.: Lamai Prasitsuwan / Shutterstock

Linki sponsorowane



Dołącz do POLEMI na facebooku i BĄDŹ NA BIEŻĄCO!


Warto przeczytać…

Grafika

Grafika

Grafika

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCzabański: Za rządów PO media publiczne stały się śmiesznym instrumentem władzy [WYWIAD]
Następny artykułHistoria oleckiego rynku