A A+ A++

Nie ze wszystkich kanałów mogą korzystać cudzoziemcy, którzy chcą założyć rachunek w polskim banku. W ich przypadku konieczna jest wizyta w oddziale, chyba że są rezydentami w naszym kraju.

Według danych przedstawionych przez Narodowy Bank Polski, w Polsce tylko Ukraińców pracuje około 1,2 mln, z czego 330 tys. posiada zezwolenia na pracę, a pozostali pracują na podstawie oświadczeń.

Ukraińcy, ale też inni obcokrajowcy, którzy chcą założyć w naszym kraju rachunek, muszą w tym celu stawić się w oddziale.

Cudzoziemiec w ING i BNP Paribas

– Proces otwarcia konta przez internet jest dostępny dla obywateli polskich i aktualnie nie planujemy udostępnienia procesu zdalnego dla obywateli innych krajów – mówi Ewa Szerszeń, z ING Banku Śląskiego.

Warto sprawdzić: Ukrainiec w polskim banku czuje się jak w domu

Karolina Kozakiewicz BNP Paribas przyznaje, że obcokrajowiec, chcący założyć konto w BNP Paribas, jest zobowiązany do wizyty w oddziale. Także Justyna Giżewska, ekspert w wydziale rachunków bieżących w Banku Millennium opowiada, że obecnie ten bank nie oferuje obcokrajowcom możliwości otwarcia konta w pełni zdalnie.

– Mogą oni złożyć wniosek internetowy i skorzystać z ewentualnych promocji, ale podpisanie umowy wymaga wizyty w dowolnym, wybranym przez klienta oddziale – tłumaczy Justyna Giżewska.

O ile Polakowi do założenia rachunku potrzebny jest dowód osobisty, o tyle wobec cudzoziemca wymagania są wyższe.

Santander i Credit Agricole

– Procedura zakładania kont dla obcokrajowców różni się ograniczoną liczbą kanałów, w których ta grupa klientów może założyć rachunek, oraz liczbą wymaganych dokumentów – przyznaje Ewa Krawczyk z Santander Bank Polska. Dodaje, że przy kontach dla cudzoziemców wymagany jest oprócz dowodu osobistego (państwa unijnego) lub paszportu zagranicznego drugi dokument np. karta pobytu.

Warto sprawdzić: Bankomaty przyjazne dla sąsiadów z Ukrainy

Barbara Surma, manedżer ds. zarządzania segmentami z Ceredit Agricole, mówi, że obcokrajowiec może podpisać umowę o prowadzenie konta w placówce, a także poza nią w procesie sprzedaży zewnętrznej (na organizowanych przez bank spotkaniach, prowadzonych przez pracowników placówek).

– Na chwilę obecną konto w procesie zdalnym może otworzyć obywatel RP posługujący się polskim dowodem osobistym (np. w aplikacji CA24 Otwórz Konto lub inicjując proces w naszym contact center i podpisując dokumenty dostarczone przez kuriera) – tłumaczy Barbara Surma. Przyznaje, że bank obywateli innych krajów niż Polska prosi o okazanie dwóch typów dokumentów: dokumentu tożsamości (paszportu) oraz dodatkowo dokumentu potwierdzającego legalny pobyt w Polsce (wybrany z szerokiej listy dokumentów, dostępnej w banku u doradców, obejmującej np. umowę o pracę lub umowę wynajmu mieszkania).

PKO BP i Pekao SA

W PKO BP obcokrajowiec może założyć konto w dowolnej placówce na identycznych zasadach jak obywatel Polski. – Musi okazać dokument tożsamości – w przypadku nierezydenta paszport, podać numer tele … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRzuty karne zadecydowały o wygranej JKH
Następny artykułFinał akcji „SUPERPŁYWAK 2019” !!!