A A+ A++
grafika

Wtorek, 27.04.2021
K.KrajnikLiczba wyświetleń: 15

Obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Przed nami kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W roku bieżącym mija 230 lat od niezwykle ważnych dla Polski wydarzeń.

3 maja 1791 roku została uchwalona ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie nowoczesna i spisana ustawa zasadnicza, która dała Polakom nadzieję na lepszą przyszłość.

Obchody tego święta już po raz drugi będą symboliczne i odbędą się w cieniu pandemii. Dlatego z tej okazji odbędzie się msza św.w intencji Ojczyzny w kościele pw. Świętej Trójcy, złożone zostaną kwiaty pod obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej (budynek Zgody), gdyż tego dnia również celebrujemy dzień Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Natomiast o godzinie 12.00 zapraszamy na profil Facebook RDK, gdzie będzie można zobaczyć i wysłuchać wirtualnego koncertu patriotycznego w wykonaniu dzieci i młodzieży z miasta i powiatu rypińskiego.

Mamy nadzieję, że kolejne rocznice ważnych świąt państwowych będą mogły być obchodzone huczniej. Póki co przestrzegajmy reżimu sanitarnego i pamiętajmy, że ” patriotyzm to żywe poczucie zbiorowej odpowiedzialności.”

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułFundusz Odbudowy: Lewica poprze PiS
Następny artykułMężczyzna przechodził przez tory w niedozwolonym miejscu. Wjechał w niego pociąg