A A+ A++

W bibliotece Google Play skrywa się całe zatrzęsienie aplikacji najróżniejszego przeznaczenia. Pośród wielu apek, którymi zdecydowanie nie warto zaprzątać sobie głowy (oraz marnować pamięci smartfona czy tabletu), można namierzyć prawdziwe perełki, które zapewnią nam nie tylko rozrywkę, ale i staną się szalenie przydatnymi narzędziami tak, że ostatecznie będziemy zastanawiać się, jak wcześniej sobie bez nich radziliśmy. W tym tygodniu polecamy zapoznanie się z aplikacją informującą o aktualnych alergenach (pyleniach) 3i smogu, pozwalającą przypisać dowolną jasność ekranu każdej aplikacji oraz z wyjątkowo udanym managerem plików.

Co piszczy w Google Play? W tym tygodniu polecamy zapoznanie się z apką Apsik!, Brightness Manager oraz Cx File Explorer. Mamy więc coś dla alergików, osób lubiących personalizację urządzeń mobilnych (jasność ekranu) oraz chcących zdobyć zasadne narządzie do zarządzania plikami.

_TITLE_

O tych aplikacjach mobilnych na Androida warto wiedzieć, czyli co ciekawego można znaleźć w Google Play? #5

Apsik! – aplikacja dla alergików

Kategoria: Zdrowie i fitness
Ocena: 4,4
Cena: 0 zł
Strona: KLIK
Opis: Alergeny to koszmar wielu osób. Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy, że jesteśmy uczuleni na konkretny “pyłek” dopóki nie zaczniemy mieć klasycznych objawów owego uczulenia idących w parze z wiedzą o tym, co akurat pyli. W określeniu aktualnych pyleń pomoże apka taka jak Apsik!. Aplikacja to jednak nie tylko na bieżąco aktualizowane informacje o stężeniu pylenia danych alergenów w danym regionie Polski, ale także geolokalizowane informacje o stanie powietrza i pogody. W programie znajdziemy też mapę najbliższych gabinetów alergologicznych czy informacje o alergenach krzyżowych. Otrzymamy też notyfikacje o nadchodzących pyleniach. Aby w pełni skorzystać z możliwości apki trzeba będzie udzielić jej kilku zezwoleń. Ważne jednak, że nie wymaga rejestracji, jest też zupełnie darmowa i pozbawiona reklam.

_TITLE_

Brightness Manager – brightness per app manager

Kategoria: Narzędzia
Ocena: 4,0
Cena: 3,29 zł
Strona: KLIK
Opis: Ta aplikacja została stworzona, by zarządzać poziomami jasności każdej apki na smartfonie czy tablecie. Choć automatyczne dobieranie jasności ekranu w stosunku do otoczenia miało być rozwiązaniem rewolucyjnym (nie razić w nocy i dawać czytelność w dużym słońcu, a przy tym oszczędzać baterię), to w wielu urządzeniach, zwłaszcza tańszych, działa kiepsko. Nierzadko okazuje się, że ekran dobiera niedopasowane do otoczenia ustawienia, dlatego też możemy albo zablokować automatyzację, albo posłużyć się apką taką jak ta. Brightness Manager ma co prawda swoje bezpłatne alternatywy, jednak decydując się na wersję za 3,29 zł otrzymujemy apkę bez reklam, która gwarantuje nie tylko możliwość przypisania określonej jasności do każdej jednej aplikacji na smartfonie, ale także niezawodność. Współpracuje też z urządzeniami, których maksymalna jasność przekracza poziom 255 lumenów, czego często nie ma w wersjach free.

_TITLE_

Cx File Explorer

Kategoria: Narzędzia
Ocena: 4,8
Cena: 0 zł
Strona: KLIK
Opis: Cx File Explorer to darmowy, intuicyjny i funkcjonalny manager plików. Ośmielę się dodać, że chyba jeden z lepszych w repozytorium Google Play. Brak reklam, mała waga czy analiza ilości danych (zajętość pamięci, podział na rozszerzenia plików, wyszukiwarka największych) to kilka dodatkowych, ale wciąż nie wszystkich funkcji. Główną funkcją jest z kolei przeglądanie danych ze smartfona / tabletu jak i z lokalizacji sieciowych: Dropbox, Google Drive, OneDrive, sieć lokalna, FTP itp. Apka cieszy także wbudowanym odtwarzaczem audio, wideo i przeglądarką zdjęć. Kopiowanie czy przenoszenie plików jest intuicyjne, podobnie jak wbudowane oprogramowanie kompresujące pliki do rozszerzenia .zip. Szkoda tylko, że wciąż nie pojawiła się możliwość włączenia trybu ciemnego.

_TITLE_

Źródło: Google Play

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSokół gościem na nadchodzącej płycie Peji
Następny artykułWąskotorówka poszukuje wolontariuszy