Iga Świątek rozgrywa fantastyczny turniej w Cancun i nawet trudne warunki pogodowe nie zdołały jej przeszkodzić w dojściu do finału rozgrywek. Do tej pory w trakcie WTA Finals wygrała każdy mecz. Polska tenisistka na razie nie przegrała nawet jednego seta!

“Sędziowie podejmują decyzje wbrew sobie, żeby przeżyć. Boją się”

Iga Świątek pokonała Arynę Sabalenkę. Kiedy finał WTA Finals?

Świetna forma na sam koniec sezonu może poskutkować powrotem Świątek na pierwsze miejsce w rankingu WTA. Stanie się tak jeżeli w finale pokona ona Jessicę Pegulę. W takim wypadku Polka będzie miała w tej klasyfikacji 9295 punktów – o 245 więcej niż Aryna Sabalenka. Białorusinka została najlepszą tenisistką świata po US Open, gdzie doszła do finału, w którym przegrała z Coco Gauff.

Wszystko wskazuje na to, że finał WTA Finals będzie stał na naprawdę wysokim poziomie. Jessica Pegula również rozgrywa bardzo dobry turniej i podobnie jak Świątek do tej pory wygrała wszystkie sety. W ostatnim spotkaniu pokonała Coco Gauff 6:2, 6:1. W tym roku polska tenisistka grała z Pegulą trzykrotnie. Amerykanka dwukrotnie była górą. Wygrała ze Świątek w United Cup (6:2, 6:2) oraz na turnieju w Montrealu (6:2, 6:7, 7:4). Polka lepsza była jedynie w Katarze, gdy zwyciężyła 6:3, 6:0.

Polka i Amerykanka łącznie zagrały ze sobą osiem razy. Lepszy bilans ma Iga Świątek, która wygrała pięciokrotnie.

O której mecz Świątek – Pegula? Kiedy finał WTA Finals? Gdzie oglądać? [TRANSMISJA NA ŻYWO, STREAM]

Mecz Iga Świątek – Jessica Pegula w finale WTA Finals powinno rozpocząć się w poniedziałek 6 listopada o godzinie 22:30. Wcześniej (o 19:30) odbędzie się jeszcze mecz finałowy debla. Transmisję telewizyjną z finału przeprowadzi Canal+ Sport. Spotkanie można obejrzeć również na platformie Canal+ Online. Zapraszamy także do śledzenia relacji na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.