A A+ A++

W ciągu ostatniej doby na Ukrainie wykryto 829 zakażeń koronawirusem, 23 chorych zmarło, a 504 pacjentów wyzdrowiało – przekazał dziś resort ochrony zdrowia tego kraju. To największa dobowa liczba wykrytych infekcji od początku pandemii.

Dzień wcześniej informowano o 758 infekcjach i to też była najwyższa dzienna liczba zakażeń. Łączny bilans zainfekowanych wzrósł na Ukrainie do 34 063, zmarłych – do 966, a wyzdrowiałych – do 15 447.

Minister ochrony zdrowia Maksym Stepanow podkreślił na czwartkowym briefingu, że w porównaniu z ubiegłym miesiącem liczba odnotowywanych w ostatnim tygodniu zakażeń w ciągu doby wzrosła dwukrotnie. Jak ocenił, ma to związek z tym, że Ukraińcy nie przestrzegają koronawirusowych ograniczeń.

Kolejny dzień z rzędu najwięcej przypadków wykryto w obwodzie lwowskim (171). Ogółem najwięcej infekcji SARS-CoV-2 potwierdzono dotąd w obwodzie czerniowieckim (4135), w Kijowie (4084) i w obwodzie lwowskim (3398).

W ciągu ostatniej doby przeprowadzono ponad 21 tys. testów na koronawirusa; ogółem przeprowadzono ok. 530 tys. testów metodą PCR i ok. 107 tys. testów na przeciwciała koronawirusa.

W związku z rosnącą na Ukrainie liczbą zakażeń rząd przedłużył w środę do końca lipca tzw. adaptacyjną kwarantannę, polegającą na dostosowywaniu ograniczeń do sytuacji epidemicznej w danym regionie.

We wtorek zakażenie koronawirusem potwierdzono u pierwszej damy Ołeny Zełenskiej, która z obustronnym zapaleniem płuc trafiła do szpitala. Prezydent Wołodymyr Zełenski i ich dzieci są zdrowi.

pj/belsat.eu wg PAP

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykuł“Imperium kontratakuje” ponownie trafi do kin
Następny artykułProjekt ustawy o Polskim Bonie Turystycznym już w Sejmie. Komu będzie przysługiwał?