A A+ A++

Zimowa przerwa w nauce zostanie ujednolicona dla całego kraju. Będzie trwać od 4 stycznia do 17 stycznia 2021 r. Dzieci i młodzież pozostaną jednak w domach, ze względu na zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe – przekazano na rządowej stronie gov.pl.

W sobotę premier Mateusz Morawiecki przedstawił plan działania na najbliższy czas obejmujący “etap odpowiedzialności” – od 28 listopada do 27 grudnia oraz “etap stabilizacji” – najwcześniej od 28 grudnia, jeśli spadnie liczba zachorowań. Jeśli przekroczymy średnią liczbę zakażeń na poziomie 27 tys., możliwe będzie wprowadzenie kwarantanny narodowej.

W komunikacie zamieszczonym na stronie gov.pl przekazano, że w 2021 r. ferie zimowe będą trwać od 4 do 17 stycznia, ale będzie obowiązywał zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe.

– Przerwa w nauce w całym kraju potrwa od 4 stycznia do 17 stycznia 2021 r. i zastąpi dotychczasowe ferie zimowe. Tegoroczny wypoczynek będzie się jednak różnił od pozostałych. Dzieci i młodzież pozostaną w domach, ze względu na zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe – czytamy w komunikacie.

Zapewniono jednocześnie, że rząd wspiera branżę turystyczną. – Na pomoc mogą liczyć również przedsiębiorcy, którzy działają w branży turystyki zimowej. Otrzymają oni rekompensaty, które pomogą złagodzić skutki kryzysu – zapowiedziano na rządowej stronie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułKoalicja Obywatelska domaga się odwołania komendanta stołecznej policji
Następny artykułKierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i wręczenie korzyści majątkowej policjantom.