A A+ A++

Dziś na Osiedlu Sulika w Dąbrowie Białostockiej oficjalnie otwarto wyremontowany odcinek ulicy między blokami. Znajdują się tam nowe chodniki, asfalt i parking. Przebudowano też ciąg wodno-kanalizacyjny.

REKLAMA

– Znajdujemy się na ulicy generała Sulika, pomiędzy blokami. Została ona wyremontowana. W ubiegłym roku położyliśmy tu wspólnie ze Spółdzielnią Mieszkaniową w Dąbrowie Białostockiej wodociąg oraz kanalizację, a w tym roku dokonaliśmy zakończenia tej inwestycji. Powstały parkingi ze strony spółdzielni, a masa asfaltowa poszła z urzędu miejskiego, z naszych dotacji. Cieszymy się, że te wspólne porozumienie gminy ze spółdzielnią ma swoje miejsce. Cieszy to oczy, ale też mieszkańców, którzy tędy przechodzą, przejeżdżają, bo nie muszą już niszczyć swoich samochodów przez starą trylinkę czy przez chodniki, które nie sprzyjały spacerom. To pokazuje, że potrafimy się dogadać. Mam nadzieję, że kolejne inwestycje też będziemy mogli wykonać wspólnie ze spółdzielnią mieszkaniową, bo z prezesem mamy wiele planów – zapowiada burmistrz Artur Gajlewicz.

Prace toczą się też na ulicy gen. Nikodema Sulika, obok PGKiM, stadionu i garaży. Tam robotnicy wymienili już studzienki kanalizacyjne, są one dostosowane do wysokości, na której będzie asfalt. Według planu masa ma być wylana już do końca wakacji.

– Koszt tej inwestycji, czyli wykonanie parkingów, ciągów jezdnych, chodników wzdłuż budynków to około 700 tys. zł. Przed ponad 15 laty dokonano inspekcji sieci kanalizacyjnej na osiedlu. Okazało się, że była ona w fatalnym stanie. Wspólne rozmowy, które były prowadzone z urzędem, doprowadziły do finalnego zakończenia tej inwestycji. Dzięki temu mogliśmy przystąpić do kolejnego etapu, polegającemu na odnowieniu ciągów jezdnych i parkingów na naszym osiedlu – mówił prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Dąbrowie Białostockiej, Ryszard Hawrylik.

(orj)

 

REKLAMA

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUśmiechnięci, serdeczni, naturalni. Długo ukrywali swój związek
Następny artykułPodejrzany o morderstwo na Os. Młodych trafi do zakładu psychiatrycznego?