Publikacja z dnia: 19-06-2021 09:06

Gmina Brzozie inwestuje w infrastrukturę sportowo-rekreacyjną! 13 czerwiec to był wyjątkowy dzień, na który mieszkańcy Wielkiego Leźna i Małego Leźna czekali od dawana.

Słoneczne niedzielne popołudnie przyciągnęło wielu gości – także spoza gminy Brzozie – do wzięcia udziału w festynie rodzinnym wraz z uroczystym otwarciem miejsca sportu i rekreacji w Wielkim Leźnie.

Uroczystego otwarcia i przecięcia wstęgi dokonała Wójt Gminy Brzozie Pani Danuta Kędziorska-Cieszyńska wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Panią Marią Florkiewicz oraz Sołtysami Wielkiego Leźna Panem Janem Borowskim i Sołtysem Małego Leźna Panem Zygmuntem Przybylskim. Obiekt został poświęcony przez ks. Piotra Nowaka z Boleszyna oraz ks. Tadeusza Breza z Radoszek.

Społeczność lokalna zyskała nowe boisko  do piłki nożnej, strefę aktywności oraz zaplecze socjalne wraz z toaletami. Całość inwestycji wyniosła 297 000, 00 zł, z czego dzięki zabiegom Pani Wójt, Gmina Brzozie pozyskała dofinansowanie zewnętrzne w kwocie 170 000, 00 zł z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego oraz 19 843,28 zł. z budżetu państwa.

Organizatorzy Wójt Gminy Brzozie wraz z Sołtysami Wielkiego i Małego Leźna przygotowali wiele atrakcji dla gości. Dla najmłodszych czekały dmuchane zamki, wata cukrowa i popcorn oraz  animator dziecięcy, który cały czas skupiał wokół siebie duże grono dzieci. Przygotowano także rywalizację sportową.

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Brzozie rozegrał się pomiędzy trzema drużynami: I miejsce wywalczyła drużyna „Rampa u Szwagrów”, II miejsce zajęła drużyna „Tartak Nara”, III miejsce- drużyna „Kryzys”.

Partner wydarzenia Szkoła Podstawowa w Wielkim Leźnie podjęła się organizacji Turnieju Szachowego, gdzie zawodnicy rywalizowali o Puchar Sołtysów Wielkiego i Małego Leźna. W kategorii dzieci  młodsze zwyciężyli: I miejsce – Lena Kowalewska, II miejsce – Maja Bartkowska, II miejsce – Pola Malinowska. W kategorii dzieci starsze zwyciężyli: I miejsce – Radosław Ottka, II miejsce – Dawid Pilewski, III miejsce – Weronika Piotrowska. W kategorii młodzież i dorośli zwyciężyli:  I miejsce- Dominik Warlikowski, II miejsce- Marian Weręgowski, III miejsce- Kacper Weręgowski.

Po godz. 16 rozpoczął się wspaniały koncert Macieja Tobery i Anny Grzelak. Wcześniej artyści poprowadzili 3-dniowe warsztaty wokalno-gitarowe w Małym Leźnie, których inicjatorem był Pan Tomasz Karczewski. Gmina Brzozie była partnerem wydarzenia. Na scenę zaproszono także uczestników warsztatów, którzy zaprezentowali efekty swojej pracy na warsztatach.

Partnerzy wydarzenia zadbali o wspaniałą atmosferę i bezpieczeństwo. Serwowano grochówkę, kiełbaski z grilla pieczone przez radnego Marcina Kamińskiego.  Można było także skorzystać ze słodkości przygotowanych przez Panie z KGW. Całe wydarzenie poprowadziła Pani Ewelina Motylińska, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Brzoziu.