A A+ A++

Została nią – na drugą, trwająca 6 lat kadencję – m. Aleksandra Zaręba.

Siostra Aleksandra Zaręba będzie kierować zgromadzeniem przez najbliższe sześć lat. Wyboru dokonała 1 lipca obradująca w Krakowie kapituła generalna Zgromadzenia Sióstr Świętego Dominika.

To już druga kadencja przełożonej generalnej, którą będzie pełniła s. Zaręba. Wcześniej pełniła urząd wikarii generalnej dominikanek i odpowiadała za sprawy formacyjne.

Tak pisze o niej na FB Zakonnica bez przebrania, czyli s. Benedykta Karolina Baumann OP: “Matka Aleksandra jest kobietą niezwykle otwartą i odważną. Ma zaufanie do sióstr. Nie boi się nietuzinkowych rozwiązań i kreatywności współsióstr. Ale jest także człowiekiem DUCHA. Wie, gdzie przede wszystkim iść po radę i światło: do kaplicy”.

“I zawsze, kiedy jej wysyłam materiały o naszych spektaklach, kolejnych teatralnych sukcesach, promocjach książki, pisze, że jest ze mnie dumna. Czasem mam bardzo trudne chwile i potrzebuję takich słów jak niczego innego na świecie. Prawdziwa MAMA” – dodaje dominikanka.

Zgromadzenie Sióstr Świętego Dominika założyła w 1861 roku w Wielowsi (obecnie dzielnica Tarnobrzega) sługa Boża matka Róża Kolumba Białecka, w celu niesienia różnorakiej pomocy najbardziej potrzebującym. Siostry prowadzą domy dla osób z niepełnosprawnościami m.in. w Broniszewicach i Mielżynie, szkoły i przedszkola. Gdy rozpoczęła się pandemia COVID-19, zgłosiły się do pomocy chorym w DPS w Bochni. Ostatnio zaangażowały się również w pomoc ofiarom wojny w Ukrainie, organizując transporty z darami i towarzysząc Ukraińcom, którzy pozostali w kraju.

«« | « |


1

| » | »»

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułByło Echo, jest Życie. Starostwo ma nową gazetę
Następny artykułKustosz z zarzutami. Systematycznie wynosił monety z muzeum