A A+ A++

Wielki mecz przy W69! NovyHotel Falubaz zwycięża z Betardem Spartą Wrocław! Zielonogórzanie wygrali 50:40, a tym samym zapisali na swoim koncie także punkt bonusowy, bo w pierwszym meczu wrocławianie wygrali 47:41.

Zaczęło się od świetnego startu gospodarzy  w biegu pierwszym Jarosław Hampel i Przemysław Pawlicki początkowo prowadzili nawet 5:1 z Danielem Bewleyem i Bartłomiejem Kowalskim, ostatecznie Brytyjczyk wygrał walkę o dwa punkty ze starszym z braci.

To, co nie udało się na otwarcie seniorom zrobili juniorzy w biegu młodzieżowym. Oskar Hurysz i Krzysztof Sadurski nie dali szans juniorom Betardu Sparty i po świetnym starcie na dystansie powiększali przewagę.

W trzecim wyścigu triumfował Maciej Janowski, ale dosłownie o błysk szprychy, bo atak na drugim łuku ostatniego okrążenia o mały włos nie skończył się zwycięstwem Piotra Pawlickiego. Wyścig zakończył się remisem 3:3, bo Jan Kvech przyjechał do mety przed Taiem Woffindenem.

Taka też była przewaga po pierwszej serii. Falubaz prowadził po czterech odsłonach 15:9. Bieg czwarty też zakończył się wynikiem 3:3. Po świetnym ataku po zewnętrznej na pierwsze miejsce przed Artioma Łagutę wyszedł Rasmus Jensen. Duńczyk nie dał się dogonić, a tym razem bez punktu finiszował Hurysz, wyraźnie przegrywając z Krawczykiem.

Druga seria startów zaczęła się od upadku Kvecha i Krawczyka. Winnym zdarzenia na pierwszym łuku arbiter uznał wrocławianina. W powtórce Kvech z Przemysławem Pawlickim początkowo prowadzili z Łagutą podwójnie. Lider wrocławian wyprzedził jednak na dystansie starszego z braci Falubaz wygrał 4:2 i powiększył przewagę do ośmiu punktów. Szósty wyścig to pierwsze drużynowe zwycięstwo gości. Najlepiej wystartowali wrocławscy Brytyjczycy. Z Woffindenem szybko, jeszcze na pierwszym okrążeniu poradził sobie Piotr Pawlicki, jednak Bewleya nie zdołał już dogonić. Goście wygrali 4:2 i po sześciu biegach było 21:15.

Dystans sześciu „oczek” pozostał po dwóch seriach. W biegu siódmym ze startu dobrze wyszli zielonogórzanie, ale jeszcze na pierwszym łuku Janowski wyprzedził Jensena, a później minął jeszcze Jarosława Hampela. „Magic” po dwóch seriach był jedynym niepokonanym zawodnikiem w stawce, a Falubaz prowadził 24:18.

Janowski jechał ponownie po równaniu, jako rezerwa taktyczna za Kowalskiego. W obsadzie biegu ósmego byli też Piotr Pawlicki, Łaguta i Hurysz. Jakież było zaskoczenie jak na czele znalazł się junior Falubazu! Nie zdołał go dogodnić Janowski, a przed byłym mistrzem świata przyjechał młodszy z braci. Falubaz znów prowadził ośmioma punktami, 28:20.

Po dziesięciu biegach przewaga Falubazu wynosiła dziesięć „oczek”. Dziewiąta odsłona też padła łupem zielonogórzan, którzy wygrali 4:2 za sprawą Hampela i Jensena, których przedzielił Woffinden, a wyścig dziesiąty zakończył się remisem i zwycięstwem Janowskiego.

Jedenasty bieg to też remis, ale świetna i zwycięska walka o pierwsze miejsce Hampela z Łagutą. Zawodnik Sparty do końca gonił lidera Falubazu, a za metą jeszcze dość groźnie upadł, na szczęście bez konsekwencji.

Zielonogórzanie zapewnili sobie zwycięstwo jeszcze przed biegami nominowanymi. Po biegu trzynastym, który zakończył się remisem Falubaz prowadził 45:33. Bohaterem tego wyścigu był Piotr Pawlicki, który po nienajlepszym starcie wjechał między Bewleya i Janowskiego, wyjeżdżając na pierwsze miejsce, którego już nie oddał. Czwarty był Jensen.

Na horyzoncie był jeszcze bonus. W biegach nominowanych nie pojawił się już Łagutą, który odczuwał skutki wypadku po wyścigu jedenastym. Punk bonusowy Falubaz przypieczętował już po czternastej odsłonie, którą gospodarze wygrali 4:2. Wrocławianom na pocieszenie pozostał podwójny triumf w ostatnim biegu, w którym od startu do mety prowadzili Bewley z Janowskim, wygrywając z Piotrem Pawlickim i Janowskim.

Najwięcej punktów dla zwycięzców i 11 zdobył Hampel, zaś dla wrocławian Janowski 15 w sześciu startach.

Więcej o meczu w poniedziałkowym magazynie W69 na 96FM. Program jak zawsze o 11:15 w Radiu Index i w Index TV.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPetra Martic kontra Naomi Osaka | Runda 2 z Doha 2024
Następny artykułHaniebne wpisy Pytla i Wrońskiego. Co mówili o nożu?