A A+ A++

Noctua to austriacka firma klasy premium, którą powinien znać każdy czytelnik PurePC oraz entuzjasta nowych technologii. Ich wentylatory oraz chłodzenia procesora to jedne z najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku pod względem kultury pracy, wydajności oraz jakości wykonania. Nie ma tutaj mowy o chińskich produktach OEM ze zmienionym logo, a od początku do końca autorskich projektach. Noctua znana też jest ze swojej charakterystycznej stylistyki opartej na kolorach takich jak brąz i beż. Takie połączenie nie każdemu użytkownikowi odpowiada, głównie ze względu na trudność spasowania z innymi podzespołami. Austriacy zdają sobie z tego sprawę i stopniowo wypuszczają kolejne modele swoich produktów w klasycznej czerni. Tym razem przyszła pora na uznane wentylatory Noctua NF-A12x25 PWM.

Noctua NF-A12x25 PWM chromax.black.swap wyceniono na równowartość około 150 złotych, zaś NH-U12A chromax.black to wydatek rzędu 550 złotych.

Noctua NF-A12x25 PWM chromax.black.swap - Najwydajniejsze austriackie wentylatory komputerowe debiutują wreszcie w czerni  [1]

Test chłodzenia procesora Noctua NH-P1 – aluminiowego potwora bez wentylatora! Tylko czy pasywne chłodzenie da radę?

Noctua poinformowała na swojej stronie internetowej o wprowadzeniu do sprzedaży nowych produktów z serii chromax.black, które porzucają beż i brąz na rzecz czerni. Najważniejszym i najbardziej wyczekiwanym z nowych produktów jest z pewnością topowy wentylator Noctua NF-A12x25 PWM chromax.black.swap. Mowa o jednostkach 120-milimetrowych z łożyskiem SSO2, które wyposażono w dziewięć wyprofilowanych łopatek. Całość pracuje z prędkością od 450 do 2000 (+/- 10%) obrotów na minutę przy wydajności do 102,1 m³/h, ciśnieniu do 2,34 mm H₂O i deklarowanej głośności do 22,6 dB(A). W opakowaniu konsument otrzymuje dodatkowo podkładki antywibracyjne w siedmiu różnych kolorach – czarny, biały, niebieski, zielony, czerwony, żółty i szary oraz uszczelkę do montażu na radiatorach od układów AiO/LC.

Noctua NF-A12x25 PWM chromax.black.swap - Najwydajniejsze austriackie wentylatory komputerowe debiutują wreszcie w czerni  [2]

Test chłodzenia dla procesorów be quiet! Silent Loop 2 360 mm – Gotowy zestaw AiO z dyskretnym podświetleniem ARGB LED

Kolejna z nowości to Noctua NH-U12A chromax.black, czyli wieżowe chłodzenie procesora o wymiarach 158 x 125 x 112 (wysokość x szerokość x głębokość) milimetrów i wadze 1220 gramów. Mamy tutaj do czynienia z siedmioma rurkami cieplnymi oraz miedzianą, niklowaną podstawą. Całość pomalowana została na czarno i doprawiona dwoma wentylatorami Noctua NF-A12x25 PWM chromax.black.swap. Chłodzenie kompatybilne jest z gniazdami Intel LGA1700, LGA1200, LGA1150, LGA1151, LGA1155, LGA1156, LGA2011 oraz LGA2066 i AMD AM4, AM3(+), AM2(+), FM1 oraz FM2(+). Deklarowana przez producenta wydajność ustępuje podobno tylko zdecydowanie większemu modelowi Noctua NH-D15, nieznacznie zaś wyprzedzając NH-D14.

Noctua NF-A12x25 PWM chromax.black.swap - Najwydajniejsze austriackie wentylatory komputerowe debiutują wreszcie w czerni  [3]

Test coolerów SilentiumPC Fera 5 oraz SilentiumPC Fera 5 Dual Fan. Tanie i wydajne systemy chłodzenia dla procesorów

Opisywane produkty trafiły już do pierwszych sklepów. Ich sugerowane ceny to 32,90 euro (około 150 złotych) za wentylator Noctua NF-A12x25 PWM chromax.black.swap oraz 119,90 euro (około 550 złotych) za chłodzenie Noctua NH-U12A chromax.black. Oba produkty objęte są 6-letnią gwarancją. Prócz tego portfolio Austriaków powiększyło się o Noctua NA-HC7 chromax.black.swap, NA-HC8 chromax.black i NA-HC8 chromax.white wycenione na 19,90 euro (około 90 złotych), czyli po prostu czarne i białe metalowe nakładki na dostępne już w sprzedaży lub posiadane przez użytkowników chłodzenia Noctua NH-U12A.

Źródło: Noctua

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNowe kaski rowerowe KLS: Vantage, Outrage i Sharp
Następny artykułCzego liberałowie mogą się nauczyć od populistów?