A A+ A++

18 maja, w Międzynarodowy Dzień Muzeów, Poznań tradycyjnie otwiera swoje instytucje kulturalne w ramach Nocy Muzeów. Wydarzenie to, corocznie organizowane w wielu miastach, pozwala mieszkańcom i turystom odkrywać zabytki i eksponaty w niecodziennym, nocnym świetle, za darmo lub za niewielką opłatą. Tegoroczna edycja obiecuje być wyjątkowo bogata w atrakcje – od koncertów po interaktywne warsztaty.

Poznańska Noc Muzeów to wydarzenie, które cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców miasta, jak i przyjezdnych. W ramach tegorocznej Nocy Muzeów, 39 muzeów oraz 30 galerii i innych instytucji kulturalnych otworzy swoje drzwi. Oferowane będą setki wydarzeń, w tym możliwość zwiedzania gotyckich piwnic Ratusza, niedostępnych dla publiczności od 1997 roku. W programie znajdą się również pokazy filmowe, prezentujące dawny Poznań, a także wykłady i prelekcje na różnorodne tematy – od średniowiecznych rzeźb po nowoczesne praktyki farmaceutyczne.

Atrakcje nie ograniczą się jedynie do samego Poznania. Oddziały muzealne poza miastem, takie jak Pałac w Śmiełowie czy Zamek w Gołuchowie, również zapraszają na wydarzenia, które zaoferują odwiedzającym nie tylko kulturalne przeżycia, ale i relaks na łonie natury.

Noc Muzeów to także okazja do zaangażowania zmysłów w proces poznawczy. Muzeum Sztuk Użytkowych przygotuje materiały edukacyjne, które można będzie nie tylko oglądać, ale także dotykać, wąchać, a nawet słuchać. Podobne doświadczenia zapewni Biblioteka Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, oferując możliwość dotknięcia rzadkich eksponatów zoologicznych i przyrodniczych.

Oprócz tradycyjnego zwiedzania, Noc Muzeów w Poznaniu przyciąga również liczne warsztaty, gry miejskie i spacery tematyczne, które pozwalają uczestnikom na aktywne i twórcze spędzenie czasu. Dostępne będą także specjalne punkty programu dla dzieci, które będą mogły wziąć udział w warsztatach tworzenia papieru czerpanego czy atramentu według dawnych receptur.

Wydarzenie to skupia się nie tylko na promowaniu kultury, ale także na edukacji i integracji społeczności. Wszystkie informacje dotyczące programu, godzin rozpoczęcia wydarzeń oraz ewentualnych opłat znajdują się na oficjalnej stronie internetowej Poznańskiej Nocy Muzeów.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCo dalej z końmi na trasie do Morskiego Oka? Jest zapowiedź ministry klimatu
Następny artykułTajemnicze zniknięcie pilota Jose Pagana Santosa i jego przyjaciela – wstrząsająca historia UFO