A A+ A++

Kreatoora – Galeria i Pracownia Ewy Żochowskiej / ul. Przędzalniana 51 lok. 3

To miejsce gdzie sztuka przenika się z dizajnem, artystyczne z użytkowym, historia miejsca ze współczesnością. Tu można kupić obrazy i prace na papierze autorstwa Ewy Żochowskiej oraz zaprojektowane przez nią unikatowe grafiki i plakaty z motywami Łodzi i Księżego Młyna. W swoim surrealnym malarstwie Żochowska próbuje uchwycić pierwotną czystą intensywność i pozaczasowość poprzez analizę ekspresji ludzkich emocji i autoanalizę wewnętrznych lęków. To malarstwo z perspektywy kobiety będące jednocześnie próbą wyjścia poza ramy typowej kobiecości oraz grą z symboliką femme fatale. Podczas Nocy Muzeów zaprezentowane będą najnowsze prace artystki. Wspólnie z Natalią Kalisz organizuje wydarzenia artystyczno – kulturalne w ramach działań na rzecz Fundacji Przędzalnia Sztuki, której jest prezeską.

Jupienter /  ul. Przędzalniana 51 lok. 2

Jupienter – pracownia Julity Pierzchały i tworzonych przez nią szalonych przytulaków (z mini opowieścią) zaprasza na zwiedzanie. Przy okazji można wstąpić do tworzącego się Muzeum Lalki.

Visual Arts Gallery / ul. Przędzalniana 49 lok. 1

Visual Arts Gallery pracownia Sławomira Grzanka zaprasza na autorską wystawę pt. „Cykle, Dominika Cybuch & Sławomir Grzanek”. Oprócz zwiedzenia wystawy będzie można nabyć w promocyjnej cenie pamiątki z Księżego Młyna: graficzne i fotograficzne miniatury, kartki pamiątkowe oraz biżuterię projektu Dominik Cybuch i inne.

EKK / ul. Przędzalniana 57 lok. 1

Ewa Kozieradzka- projektantka mody – EKK – zaprasza do swojego showroomu na Księżym Młynie, gdzie prezentuje swoją autorską kolekcję, jak również oferuje indywidualne projekty i szycie na miarę sukni wieczorowych, ślubnych, koktajlowych i codziennych. Jej stylizacjom i projektom przyświeca hasło: „Kobiety ubieram, a nie przebieram”.

Pracownia Mozaiki / ul. Przędzalniana 57 lok. 2

Pracownia Mozaiki – Alicja Brewińska specjalizuje się w unikatowej, antykwarycznej, XVIII-wiecznej technice mikromozaiki szklanej. To jedyna taka pracownia w Polsce i jedna z około 8 na świecie. Srebrna biżuteria tworzona jest ręcznie z wykorzystaniem tradycyjnych technik złotniczych. Każda ozdoba powstaje wyłącznie w jednym egzemplarzu. Szkło do mikromozaiki sprowadzane jest z jednej z najstarszych manufaktur szkła mozaikowego w Wenecji. Pracownia oferuje gotową biżuterię i realizuje indywidualne zamówienia, prowadzi warsztaty biżuteryjne imozaikowe dla wszystkich grup wiekowych. Zaprasza również do zakupu eleganckich voucherów prezentowych oraz klasycznej mozaiki dekoracyjnej (wielkoformatowa, ścienna, obrazy, misy, zdobienie mebli, ramy luster itp.) z materiałów takich jak kamień, szkło, smalta, ceramika.

Pracownia Grafiki Warsztatowej i Malarstwa Natalii Anny Kalisz / ul. Przędzalniana 51 lok. 1

Artystka łączy grafikę warsztatową (techniki dawne: druk wklęsły, płaski i wypukły) z malarstwem olejnym, fotografią i rysunkiem. W obrazach przytacza różne wizje pochodzenia świata, osobiste wyobrażenia na temat natury człowieka, cyklu narodzin, życia i przemijania. Czerpie inspiracje z ekspresji późnogotyckich ołtarzy, jak i XVIII-wiecznego klasycyzmu czy XIX-wiecznego malarstwa symbolicznego. „Trzeba oderwać się od szumów świata i wniknąć w samego siebie(…) Jestem sobą i jednocześnie drzewem, słońcem, ptakiem, ziemią. Ja, składnik nieogarnionej, pulsującej, doskonałej natury”(A. Minkowski). Wspólnie z Ewą Żochowską prowadzi warsztaty artystyczne w ramach działań na rzecz Fundacji Przędzalnia Sztuki, której jest wiceprezeską.


Data:

14 maja 2022, 18:00 -01:00


Wykonawca / Organizator:

Pracownie Artystyczne Księży Młyn



Bilety:

Wstęp bezpłatny – 0 PLN

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułŁukaszenka pytany o możliwość “ataku Polski na Białoruś”: Niech spróbują
Następny artykułLublin zapłaci więcej za prąd. Rachunki wzrosną o 337 procent