A A+ A++

W trakcie czynności uwagę policyjnych wodniaków zwróciło specyficzne zachowanie sternika oraz puste butelki po alkoholu znajdujące się na pokładzie. W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu, policjanci zbadali jego stan trzeźwości. Badanie wykazało blisko 1,3 promila alkoholu w organizmie 36-latka – opowiada asp. Przemysław Ratajczyk z KWP we Wrocławiu.

Mężczyzna został natychmiast zatrzymany, a łódź funkcjonariusze przekazali właścicielowi, od którego została wypożyczona.

Policjanci przypominają, że pływanie łodzią motorową pod wpływem alkoholu na poziomie od 0,2 do 0,5 promila tej substancji w organizmie jest wykroczeniem. Jeżeli stężenie alkoholu wynosi powyżej 0,5 promila pływający stanie przed sądem jako sprawca przestępstwa, za które grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. Pływanie żaglówką bez silnika, kajakiem lub rowerem wodnym, będąc pod wpływem alkoholu, wiąże się z karą grzywny do 500 złotych.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKolejny kapłan zastrzelony w Meksyku
Następny artykułDolina Lotnicza wchodzi na wyższy poziom. Już nie tylko produkcja i montaż, ale też kolejne centra badawczo-rozwojowe