A A+ A++

W miniony weekend policjanci z powiatu puckiego, dokonując kontroli kierujących poruszających się nadmorskimi drogami, zadbali o podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drogach regionu. Mundurowi skutecznie uniemożliwili dalszą jazdę kierowcom, którzy prowadzili pojazdy będąc pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Dzięki czujności świadków, nietrzeźwi zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi. Teraz grozi im kara więzienia oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W sobotę 8.06.2024 około godziny 21.00 policjanci z Kosakowa zatrzymali 32-letniego kierowcę, który ulicami Pogórza prowadził pożyczonego mercedesa będąc pod wpływem alkoholu i uszkadzając inne samochody. Obywatel Ukrainy wobec świadka skierował wulgarny gest i zastraszył go uderzeniem w twarz. Po przebadaniu okazało się, że mieszkaniec Gdyni miał ponad 1,5 promila alkoholu i został osadzony w policyjnej celi.

Po godzinie 21.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o podejrzeniu, że w kierunku Władysławowa jedzie nietrzeźwy kierowca nissana. W Swarzewie zatrzymali 33-letniego obywatela Ukrainy, który okazał się być pod wpływem alkoholu i amfetaminy. Kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu we krwi i został zatrzymany.

W niedzielę o godzinie 10.00 policjanci z Władysławowa otrzymali zgłoszenie o samochodzie w rowie w Jastrzębiej Górze. Okazało się, że 46-letni obywatel Ukrainy, kierując volkswagenem, nie zachował ostrożności podczas wyprzedzania i uderzył w fiata, którym kierowała 46-letnia kobieta. Kierowca volkswagena miał ponad 1,5 promila alkoholu we krwi i został zatrzymany.

Po godzinie 14.00 w Chałupach policjanci z Władysławowa dostali zgłoszenie o przewróconym skuterze i nietrzeźwym kierującym. Na ścieżce rowerowej ujawnili przewrócony motocykl oraz 33-letniego mieszkańca Elbląga z obrażeniami twarzy. Mężczyzna, mając 2,5 promila alkoholu we krwi, prowadził motocykl pod wpływem kokainy i stracił nad nim panowanie.

Kierowcy znajdujący się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających, prowadząc pojazd mechaniczny, podlegają karze pozbawienia wolności do lat trzech.

Policja z powiatu puckiego przypomina, że kierowanie pojazdem po alkoholu to poważne przestępstwo. Nietrzeźwi kierowcy ryzykują nie tylko utratą prawa jazdy i odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego. Podkreślają, że jedna nieprzemyślana decyzja może doprowadzić do tragedii, a nietrzeźwy kierowca stanowi zagrożenie dla wszystkich użytkowników dróg.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWakacje 2024 w Kwidzynie
Następny artykułOlá, Rafael! Pierwszy duży transfer Texom Eurobusu Przemyśl