W meczu 7 kolejki eWinner 2 ligi Sokół przegrał na wyjeździe z Radunią Stężyca 0:2.

Sokół w starciu z Radunią, która wygrała wszystkie dotychczasowe domowe pojedynki, wystąpił bez kontuzjowanych Duvana Mosquery, Jana Klimka, Maksymiliana Sobolewskiego i Dominika Stępnia oraz bez zakontraktowanego w ostatnich dniach Marcina Staniszewskiego (sprawy formalne). Z kolei od pierwszej minuty zagrali Mateusz Bondarenko i Kamil Kurowski, dla których był to debiut w barwach „Trójkolorowych”.

Ostródzianie od początku spotkania agresywnie zaatakowali swoich przeciwników. Już w 5 minucie mogli wyjść na prowadzenie, kiedy Sebastian Rugowski dostał długą piłkę, wyprzedził obrońcę, ale trafił tylko w słupek. Gospodarze odpowiadali strzałami z dalszej odległości, lecz albo były one niecelne, albo pewnie bronił Paweł Rabin. W 26 minucie mieliśmy kapitalną okazję do zdobycia bramki. Najpierw strzał głową wybił przed siebie Kacper Tułowiecki, a dobitka z 3 metrów trafiła w jednego z naszych piłkarzy.

W 39 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego i Janusz Surdykowski uprzedził naszego bramkarz i strzałem z głowy trafił do siatki.

Druga połowa to już dominacja piłkarzy Radunii. Tylko w pierwszym kwadransie mieli oni 3 dobre okazje do podwyższenia prowadzenia, lecz próby Sebastiana Deji, Janusza Surdykowskiego i Radosława Stępnia były niecelne.

W 67 minucie gospodarze dopięli swego. Rzut wolny z 25 metrów egzekwował Radosław Stępień i precyzyjnym uderzeniem pokonał naszego bramkarza.

Od tego momentu gospodarze skoncentrowali się na obronie wyniku i konstruowaniu szybkich kontr, ale ich próby były niecelne. W ostatniej akcji meczu po rzucie rożnym Filip Dymerski strzelał z głowy, a piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców.

Radunia Stężyca – Sokół Ostróda 2:0 (1:0)

Bramki: Surdykowski 39’, Stępień 67’.

Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 13. Kuba Lizakowski, 4. Przemysław Szur, 2. Dmytro Baszłaj, 6. Rafał Kosznik, 9. Paweł Wojowski – 10. Radosław Stępień (73, 27. Jakub Letniowski), 8. Sebastian Deja, 15. Jakub Witek (73, 5. Nikodem Potrac), 77. Wojciech Łuczak (63, 21. Wojciech Fadecki) – 28. Janusz Surdykowski (85, 11. Dawid Retlewski).

Sokół: 1. Paweł Rabin – 31. Jan Flak, 6. Ernest Dzięcioł (80, 19. Dominik Urban), 77. Mateusz Bondarenko, 17. Filip Dymerski, 11. Jakub Żyznowski – 10. Patryk Skórecki (75, 7. Ernest Słupski), 22. Jakub Chojnowski (46, 21. Filip Michalski), 8. Kamil Kurowski (75, 28. Krystian Faltyński), 14. Arturo Lías (71, 23. Gian Mendez) – 9. Sebastian Rugowski.

żółte kartki: Łuczak, Potrac (Radunia).

sędziował: Łukasz Ostrowski (Szczecin).

W kolejnym spotkaniu na własnym boisku Sokół podejmie Wisłę Puławy. Mecz odbędzie się w sobotę 11 września o godz. 16:00.