Po rzutach Sylwii Raduhsko i Silvie Polaskovej Piotrcovia wygrywała w 3. minucie 2:0. Później jednak do głosu doszły gospodynie, które w pierwszym kwadransie wypracowały sobie przewagę pięciu trafień. Piotrcovia bardzo szybko jednak zredukowała stratę. Przy stanie 11:6 nasz zespół rzucił cztery bramki z rzędu i mecz się wyrównał. Po pierwszej połowie 16:14 wygrywał zespół z Kobierzyc.

Po zmianie stron cztery bramki z rzędu rzuciła Piotrcovia i w 37. minucie, po trafieniu Oliwii Szczepanek, zespół z Piotrkowa wygrywał 18:16. Później już nie dał gospodyniom nabrać wiatru w żagle. O wygranej Piotrcovii zdecydowała końcówka. W 51. minucie był remis 25:25, a chwilę później wynik 27:27. Dwie ostatnie bramki rzuciła jednak Piotrcovia (Joanna Waga, Szczepanek) i to Piotrcovia cieszyła się z trzech punktów.

KPR Gminy Kobierzyce – Piotrcovia 27:29 (16:14)

Piotrcovia: Sarnecka, Suliga – Świerczek 1, Radushko 4, Mielewczyk 2/2, Polaskova 2, Królikowska 1, Grobelna 3, Mokrzka 6, Szczepanek 4, Trbovic, Waga 2/1, Schneider 4.

Kary: 8 min (Świerczek, Raduhsko, Królikowska, Schneider)

Rzuty karne: 3/4

Kolejny mecz Piotrcovia rozegra dopiero 13 kwietnia o 18:00 w Hali Relax, a podejmie MKS URBIS Gniezno.