Robert Lewandowski strzelił trzy gole dla Bayernu Monachium w meczu niemieckiej ekstraklasy z VfB Stuttgart. Polski piłkarz został zmieniony w 70. minucie, w tym momencie jego zespół prowadził 4:0. Łącznie w tym sezonie ma 35 goli i tylko pięciu brakuje mu do rekordu Gerda Muellera.

32-letni napastnik trafił do siatki rywali w 18., 23. i 39. minucie. Gola strzelił też Serge Gnabry.

Co ciekawe, Bayern już od 13. minuty gra w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Alphonso Daviesa.

W klasyfikacji strzelców wszech czasów niemieckiej ekstraklasy Lewandowski zajmuje drugie miejsce – ma 271 trafień.

W obecnym sezonie dorobek Polaka wynosi już 35 goli. Do końca pozostało jeszcze osiem kolejek, więc ma realną szansę na pobicie rekordu Gerda Muellera – 40 bramek ligowych w jednym sezonie (1971/72).

Źródło: PAP Autor: bia/ cegl/