A A+ A++

Wydarzenie pod patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy odbyło się w parku przy Pałacu Męcińskich w Działoszynie w powiecie pajęczańskim. Po wernisażu na scenie pojawili się muzycy.

(Fot. Adam Łużyński )

Wydarzenie pod patronatem prezydneta RP Andrzeja Dudy odbyło się w parku Pałacu Męcińsich w Działoszynie w powiecie pajęczańskim. Po wernisażu na secnie pojawili się muzycy.

Podczas koncertów zagrali Mietek Szcześniak z muzykami Januszem Stroblem, Marcinem Pospieszalskim i Tomaszem Kałwakiem. Można było usłyszeć utwory z albumu Nierówni. To kompozycje Mietka Szcześniaka do wierszy ks. Twardowskiego, opowiedziane językiem kompozycji nawiązujących do akustycznej, lekkiej i pełnej słońca muzyki brazylijskiej. Na scenie zagrali także Martyna Dubińska i Bartosz Sienkiewicz.

-“Suwerenna, Niepodległa” to projekt zbiorowy i miał on swoją genezę w Białym Stoku. To wśród malarzy Podlasia zrodziła się taka inicjatywa, żeby zrobić wystawę malarstwa poświęconą setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę – mówi Daniel Pielucha, malarz z Działoszyna.
Wystawę w pałacu Męcińskich można oglądać jeszcze przez miesiąc.

Posłuchaj:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWiedźmin: Zmora wilka (2021) – recenzja filmu (Netflix). Kwestia ceny, kwestia moralności
Następny artykułPlatformy startowe pomagają start-upom w Polsce wschodniej