A A+ A++

Wyspa Dominika położona jest na Morzu Karaibskim. Należy do grupy Wysp Zawietrznych i znajduje się pomiędzy Gwadelupą i Martyniką. Większość wyspy stanowią tereny górskie, a najwyższy szczyt Morne Diablotins mierzy, aż 1447 m n.p.m. Liczy 71 tys. mieszkańców i zamieszkują ją także karaibscy Indianie.

Zobacz wideo
Majorka poza sezonem? Ależ oczywiście! [VLOG]

Jak się dostać na Dominikę? Atrakcyjna wyspa nie mogła w pełni wykorzystać swojego potencjału 

Dominika to świetny kierunek dla osób, które szukają egzotycznych przygód, jednak kraj boryka się z poważnym problemem. Jedynym lotniskiem jest Douglas-Charles zlokalizowane w miejscowości Marigot, ale posiada ono jedynie 3 bramki i jest w stanie obsłużyć tylko 60 tys. pasażerów rocznie. Brak odpowiedniej infrastruktury sprawiał, że Dominika nie wykorzystywała turystycznego potencjału. Teraz ma się to zmienić.

Głowa Scottsa, Dominika istock/@Derek Galon

Dyrektor generalny International Airport Development Company (IADC) Samuel Johnson uważa, że jeśli wyspa będzie miała odpowiedniej wielkości lotnisko, będzie mogła konkurować z innymi kierunkami wybieranymi przez turystów. – Możesz mieć najlepsze atrakcje, najlepsze hotele i najlepsze marki, ale jeśli trudno jest dostać się na wyspę, podróżnych jest mniej – powiedział. 

Jakie atrakcje na wyspie Dominika? Znajdziesz tutaj nie tylko piękne plaże

Lotnisko zostanie wybudowane do 2026 roku i ma obsługiwać linie lotnicze z Europy, Stanów Zjednoczonych i Karaibów. Projekt zakłada między innymi trasy z Miami, Nowego Jorku, Paryża, czy Londynu. To duża szansa dla wyspy, na której nie brakuje atrakcji. Oprócz rajskich plaż znajdziemy tutaj Park Narodowy Morne Trois Pitons, Roseau, czyli malowniczą stolicę kraju; gorące jezioro wulkaniczne Boiling Lake oraz Wodospady Trafalgar Falls i Middleham Falls.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułГлава Rheinmetall закликав Європу створити власних лідерів оборонних технологій
Następny artykułОрганізатора замаху на львівського бізнесмена засудили до довічного ув’язнення