A A+ A++

Postawienie ultimatum Polsce i Węgrom przez unijne władze odbiły się szerokim echem w niemieckich mediach. Część z nich upatruje w zaognieniu sporu szansę dla swojego kraju, który mógłby się pozbyć niewygodnych dla siebie władz w Warszawie i Budapeszczcie.

“Sueddeutsche Zeitung” opisując konflikt pomiędzy unijnymi organami, a Polską i Węgrami, przedstawia te pierwsze jako instytucje “martwiące się o kwestie korupcji i pluralizmu mediów w państwie Victora Orbana oraz o polski wymiar sprawiedliwości”. Tymczasem władze w Warszawie oraz Budapeszcie miały doprowadzić do “demontażu demokracji”, co ma być pierwszym tego typu przypadkiem w Europie po 1945 roku.

Według gazety wstrzymanie dofinansowania dla tych państw to za mało. Dziennik poleca przede wszystkim “wzmocnienie opozycji demokratycznej w tych krajach”.

Tymczasem “Frankfurter Rundschau” uważa, że obecnie Polska i Węgry, gdyby dziś kandydowały do Unii Europejskiej, nie zostałyby przyjęte. Głównie z uwagi na kwestię rzekomego łamania praworządności przez obydwa kraje.

Jeszcze dalej idzie “Frankfurter Allgemeine Zeitung”, który uważa, że polski TK “podważa podstawy UE” poprzez kwestionowanie kompetencji TSUE. Gazeta zapomina jednak, że w podobnym tonie wypowiedziały się także sądy w innych państwach, w tym także i w Niemczech. “FAZ” uważa jednak, że Polska póbuje budować wewnątrz Wspólnoty “autorytarny kraj.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy Autor: JD

Fot.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBen & Jerry's wycofuje sprzedaż swoich lodów na terenach okupowanych przez Izrael
Następny artykułEksport rosyjskiej ropy do Chin wzrósł o ponad 20%