A A+ A++
Wielka niewiadoma w kontekście BKS-u Bostik ZGO Bielsko-Biała została rozwiązana. W nadchodzącym sezonie 2024/2025 na pozycji rozgrywającej w dalszym ciągu będziemy oglądać niekwestionowaną liderkę bielskiego zespołu, a więc Julię Nowicką. Zawodniczka ta była liderką rankingu zdobytych statuetek MVP w sezonie 2023/2024 TAURON Ligi. 

nowicka i bks, czyli naczynia połączone

Niektórzy śmiało mogą pomyśleć, że Julia Nowicka i BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała to system naczyń połączonych. Ci, którzy tak pomyśleli – nie pomyśleli na wyrost, a sama teza ma w sobie coś prawdziwego. Rozgrywająca najpierw przywdziewała trykot tego klubu przez dwa sezony (2017/2018 i 2018/2019). Następnie doszło do trzech lat przerwy, w wyniku których Nowicka dwa lata spędziła w Grot Budowlanych Łódź i rok w Allianz Stuttgart. Następnie siatkarka ta wróciła na sezon 2022/2023 do klubu z województwa śląskiego, a rozgrywki 2024/2025 będą jej trzecimi z rzędu w jednym cyklu, a w sumie piątymi w ogólnym rozrachunku, jeśli chodzi o BKS.

Sam fakt przedłużenia kontraktu z Nowicką w żaden sposób nie dziwi, a pewne jest, że również inne kluby interesowały się tą zawodniczką. Ta ma za sobą najlepszy sezon w dotychczasowej karierze. Po raz pierwszy sięgnęła po sukcesy na krajowym seniorskim podwórku, zdobywając Puchar Polski oraz brązowy medal mistrzostw Polski. Nie tylko drużynowo Nowicka ma powody do zadowolenia, ponieważ indywidualnie radziła sobie świetnie, niejednokrotnie biorąc ciężar gry na swoje barki. 25-latka okazała się królową rankingu MVP, sięgając po nie najczęściej w całej TAURON Lidze, bo siedem razy. To także najlepiej punktująca rozgrywająca polskiej ekstraklasy, która zapisała na swoje konto w sumie 91 punktów (37 atak, 20 blok, 34 zagrywka).

Rozgrywająca w przeszłości sięgnęła również po mistrzostwo i Puchar Niemiec, Superpuchar Polski, dotarła do finału Pucharu CEV. To również reprezentantka Polski, która w 2019 roku zdobyła złoto Volley Masters Montreux, a w ubiegłym roku brąz Ligi Narodów.

Na tym wszystkim nie koniec, ponieważ Julia Nowicka została nominowana do nagrody MVP Polskiej Ligi Siatkówki, której gala odbędzie się już w nadchodzącą sobotę, 8 czerwca w Katowicach.

O potencjalnych ruchach klubu z Bielska-Białej, plotkach, pogłoskach, ale także i zamiarach innych klubów dowiedzą się Państwo z naszej karuzeli transferowej, która odnosi się także do I ligi kobiet, PlusLigi i TAURON 1.Ligi. Już w maju rozgrywająca znalazła się w drużynie sezonu 2023/2024 redakcji TAURON Ligi czy Strefy Siatkówki.

Zobacz również:
Z klubem TAURON Ligi sięgnęła po brąz. Po przerwie zagra w nim ponownie

źródło: BKS Bielsko-Biała – Facebook

nadesłał:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJak przygotować domowy sorbet?
Następny artykułСин Остапа Ступки пояснив, як вирішилася справа актора у “п'яній” ДТП